Šok u Rimu! Empoli slavio istorijsku pobjedu na "Olimpiku" (VIDEO)

Istorijska pobjeda Empolija u Rimu.

Roma EMpoli Serija A 2. kolo Izvor: Antonietta Baldassarre/Insidefot / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nakon što je prethodne sezone u posljednjim trenucima protiv Rome osigurali opstanak u Seriji A (2:1), fudbaleri Empolija su u nedjelju šokirali "vučicu" i na stadionu "Olimpiko".

Empoli do večeras nije nikad pobijedio u Rimu, a za istorijsku pobjedu su se pobrinuli Emanuel Đasi i Lorenco Kolombo.

ROMA - EMPOLI 1:2 (0:1)

Od početka meča na "Olimpiku" samo su srpski golman Mile Svilar i sreća čuvali Rimljane nakon odličnih prilika koje su propuštali Emanuel Gjasi, Jakopo Facini i Lorenco Kolombo, koji je uzdrmao i prečku.

Ni odlični Svilar nije ništa mogao u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je akciju u tri poteza iskosa završio Đasi - 0:1.

U nastavku je poslije sata igre dosuđen penal za goste nakon što je Leandro Paredes napravio faul u kaznenom prostoru, a siguran sa "bijele tačke" bio je Kolombo - 0:2.

Izabranici Danijelea De Rosija se nisu predavali, najprije je Paulo Dibala, koji je nedavno odbio 75 miliona evra iz Saudijske Arabije, bio za malo neprecizan iz izgledne situacije, da bi u 81. minutu Eldor Šomurodov glavom smanjio na gol zaostatka - 1:2.

Uslijedila je opsada Empolijevog gola do kraja, ali je gostujući tim izdržao sve napade i osvojio istorijska tri boda u Rimu. Najbliži izjednačenju bio je Dibala u sudijskoj nadoknadi, ali je Empoli spasila stativa poslije njegovog udarca.

U drugom meču večernjeg programa, Napoli je ostvario sigurnu pobjedu nad Bolonjom (3:0).

Do prvog trijumfa u sezoni za novog trenera Antonija Kontea pobrinuli su se Đovani Di Lorenco, Kviča Kvaratskelija i Đovani Simeone.