Vlahović prekinuo post Juventusa! Srbin dvostruki strijelac na Marasiju, bjankoneri postavili defanzivni rekord lige!

Srpski napadač "spakovao" je dva gola Đenovi, a njegovi saigrači iz defanzivne linije postavili su novi rekord Serije A.

Juventus bez primljenog gola rekord  Izvor: Cristiano Barni / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dušan Vlahović prekinuo je golgeterski post Juventusa postigavši dva gola protiv Đenove!

Nakon prvog poluvremena i 0:0, što je rezultat na koji nas je Juventus navikao u posljednja tri kola (Roma, Empoli, Napoli), srpski napadač je u drugom dijelu preuzeo konce igre u svoje ruke i za sedam minuta, sa dva gola, presudio crveno-plavima.

Prvo je poslije tri minuta nastavka poentirao sa bijele tačke, a onda u 55. minutu krunisao sjajno proigravanje Kopmajnersa i sa lijeve strane "zakucao" loptu u mrežu!

Pogledajte te pogotke:

Pod vođstvom Tijaga Mote Juventus je u prva dva kola postigao šest golova. Rezultatom 3:0 su savladani Komo i Verona, a nakon toga je na nove golove čekao sve do večeras!

Istovremeno, od starta sezone ima "nulu" u rubrici primljeni pogoci, a već poslije 33 minuta meča sa Đenovljanima Juventus je postavio defanzivni rekord Serije A postavši prvi tim u istoriji italijanskog prvenstva koji bar u prva 483 minuta nove sezone nije vadio loptu iz svoje mreže.!

Utakmica u Đenovi, inače, igra se pred praznim tribinama, odlukom fudbalskih vlasti u Italiji, nakon navijačkih nereda poslije nedavnog Derbija dela Lanterna, kada je povrijeđeno 38 osoba.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!