Budi se Milan: Leće deklasiran za pet minuta, Teo Ernandez izjednačio rekord legendarnog Paola Maldinija

Lagan i ubjedljiv trijumf "rosonera" na otvaranju šestog kola Serije A.

Teo Ernandez Izvor: GABRIEL BOUYS / AFP / Profimedia

Poslije pobjede u "Derbiju dela Madonina" protiv Intera (2:1), Milan je upisao novi trijumf, treći u nizu.

Na otvaranju šestog kola Serije A tim Paula Fonseke očekivano lako savladao je Leće 3:0 (3:0), a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, odnosno u roku od pet minuta, kada su domaći tri puta tresli mrežu Vladimira Falkonea.

MILAN - LEĆE 3:0 (3:0)
/Morata 38, Ernandez 41, Pulišić 43/

U 38. minutu "rosoneri" su stigli do prednosti. Teo Ernandez idealno je ubacio iz slobodnog udarca, a Alvaro Morata glavom neodbranjivo pogodio.

Izvor: GABRIEL BOUYS / AFP / Profimedia

Tri minuta kasnije Teo Ernandez uzeo je sve u svoje ruke. Dobio je sjajan pas od Rafaela Leaa na lijevoj strani, a onda iz prve zakucao loptu u mrežu gostiju.

Ovim golom, inače 29. u dresu milanskog kluba, Francuz je izjednačio rekord Paola Maldinija, kao najefikasniji defanzivac u istoriji kluba. Razlika je u tome što je legendarnom Italijanu za ovaj učinak bilo potrebno blizu 650 utakmica, a Ernandezu svega 168.

Nisu se gosti ni oporavili od "blickriga", a stigao je i treći gol. Tami Abraham prvo je pogodio stativu, zatim mu je Falkone odbranio šut, ali na pravom mjestu bio je Kristijan Pulišić i za samo pet minuta treći put matirao je golmana Lećea.

Nije mnogo Milan zapinjao u drugom poluvremenu. Imali su domaći sigurnu prednost, ali veliku glupost napravio je mladi Davide Bartezagi.

Nakon nastupa za B tim u Seriji C, dobio je prvi put šansu ove sezone da zaigra za A sastav. Nije ovo bio njegov debi, s obzirom na to da je prošle sezone igrao na šest mečeva u Seriji A, istina po svega nekoliko minuta. Danas je u 75. minutu zamijenio Ernandeza, a pet minuta kasnije morao je u svlačionicu! Napravio je izuzetno grub start i sudija ga je poslao na "hlađenje" i tako iznevjerio povjerenje Fonseke koji mu je pružio priliku u seniorskoj ekipi Milana.

Ipak, u preostalih 10 minuta gosti nisu uradili mnogo toga na "San Siru" pa je ostalo 3:0.