Dušan Tadić se uhvatio za glavu, Murinjo se smijao od muke! Mančester junajted se provukao u Istanbulu

Fenerbahče i Mančester junajted igrali su neriješeno u Turskoj 1:1, mada je nevjerovatno kako

Fenerbahče Mančester junajted 1:1 Izvor: Twitter/@90ordnasselA

Fenerbahče i Mančester junajted odigrali su meč bez pobjednika u Istanbulu (1:1), u kojem je golman gostiju Andre Onana bio heroj gostiju! Iako su gosti poveli ranim golom Kristijana Eriksena u 15. minutu, nije bilo šanse da Žoze Murinjo propusti šansu da se kako-tako osveti svom nekadašnjem klubu.

I zaista je bilo nevjerovatno kako je Marokanac Jusef En Nesiri propustio šansu da izjednači prije poluvremena, na perfektnu asistenciju Dušana Tadića u 37. minutu. Bivši kapiten reprezentacije Srbije proigrao ga je majstorski, sa lijeve ivice peterca, a on ni iz prvog, ni iz drugog pokušaja glavom nije savladao golmana gostiju.

Ipak, to jeste uspio u drugom dijelu meča, kada je na centaršut Alana Sen-Maksimana sa lijeve strane ponovo šutirao glavom i odličnom reakcijom dobio duel protiv štopera Mančester junajteda. Uslijedila je eksplozija u Istanbulu, pogledajte.

U toku je bio 48. minut i nije prošlo mnogo do 57, u kojem je Žoze Murinjo isključen i poslat na tribine odlukom sudije iz Francuske, Klemona Turpana. Portugalac je potom vikao sa tribina, na stolicama crtao po tabli i papirima, svojim asistentima dobacivao instrukcije i u toj situaciji bio najveća zvijezda utakmice.

Pogledajte kako je vodio ekipu nakon isključenja:

Izvor: TV Arena sport/screenshot

Fenerbahče je osvojio peti bod u Ligi Evrope, nakon što je u prošlom kolu odigrao neriješeno i protiv Tventea (1:1), a u prvom je pobijedio belgijski Union (2:1). U nastavku ligaške faze igraće u gostima protiv AZ Alkmara i Slavije iz Praga, kod kuće protiv Bilbaa i Liona i u posljednjem kolu protiv Mitjilanda u gostima, 30. januara.