Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi ne želi da priča o nefudbalskim stvarima povodom meča sa Albanijom.
Fudbalska reprezentacija Srbije počinje kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. godine utakmicom protiv Albanije na gostujućem terenu, a selektor Dragan Stojković Piksi okuplja reprezentativce u Staroj Pazovi. Piksi je povodom okupljanja nacionalnog tima održao i konferenciju za medije, na kojoj je govorio o raznim temama.
Pored izostanaka Sergeja Milinković-Savića i Mileta Svilara, Dragan Stojković je komentarisao i atmosferu u javnosti koja se stvorila zbog rivalstva Srbije i Albanije. Po riječima selektora, utakmica treba da bude samo to - meč dva fudbalska tima. Njegovi igrači će je tako posmatrati, bez obzira što neko drugi pokušava da stvori "ratno stanje" zapaljivim izjavama.
"Izuzetno važna utakmica kako za njih, tako i za nas, ali to je samo utakmica. Oni su naši fudbalski prijatelji, organizujemo zajedno Evropsko prvenstvo za mlade. Na utakmicu gledamo isključivo sportski, da se nadmećemo na terenu i da se vidi ko je bolji. Nikakve političke tenzije, nikakve poruke navijača, nikakve sulude izjave nekih ludaka koji žele da naprave ratno stanje. To nas ne zanima, niti će tako biti", rekao je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.
Selektor Stojković smatra da će Srbija na najbolji mogući način biti dočekana u Albaniji, a da isto tako treba da bude i kada se bude igrao revanš. Fudbalski mečevi treba da se odlučuju umijećem igrača na terenu, bez obzira šta se dešava na tribinama jer su navijači svakako tu da dekoncentrišu.
"Ja sam ubijeđen, vjerujem da ćemo imati odlično gostoprimstvo. Ne može tu da se desi nešto nepredviđeno što će da nas šokira. Slušajući medije i ljude koji olako daju izjave, svašta možete da čujete i vidite. Iz iskustva znam da ćemo imati dobar prijem, isto onakav kakav će oni imati kada dođu ovdje na revanš. U to sam ubijeđen. Atmosfera na tribinama... A kako drugačije da bude? Šta će, da sjede i gledaju? Naravno da će navijati, probati da vas dekocentrišu, kao što svi navijači rade. Mislite da su Parižani bili fini i dobri prema Interovim navijačima i obrnuto?", rekao je Piksi i dodao:
"Teren će donijeti rezultat, fokusirani smo na igranje utakmice, u tom duhu se spremamo. Smatram da je Albanija izuzetno kvalitetna, imaju 5-6 igrača u Ligama petice. Mnogo su dobra ekipa. Srbija ne ide tamo da se brani ili sa bijelom zastavom. To nećete vidjeti".
Meč Albanija - Srbija igra se sedmog juna od 20:45, na stadionu "Air Albania" u Tirani. Biće to prvi meč Srbije u ovom kvalifikacionom ciklusu, dok je albanska selekcija odigrala već dvije utakmice - poražena je od Engleske (2:0) u prvom i pobijedila Andoru (3:0) u drugom kolu kvalifikacija.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!