• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rade Krunić i Adem Ljajić, od dva brata djeca

 Nebojša Šatara
Autor Nebojša Šatara

Dvije gotovo jednake vijesti potpuno drugaćije su dočekane u različitim dijelovima Bosne i Hercegovine iako su suštinske identične.

 Adem Ljajić i Rade Krunić Izvor: MN Press/MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Utakmica između fudbalera Novog Pazara i Sarajeva odigrana u nedjelju na Gradskom stadionu (4:3) uz briljantnu partiju Adema Ljajića, dvostrukog asistenta i strijelca jednog gola, bila je poprište divljenja sarajevskih medija, koji su parole navijača domaćina "Jedno srce - jedan narod" dočekali s oduševljenjem.

Kako su izvještači portala iz Sarajeva javili, horski je otpjevana i "Jedna si jedina" neformalna himna BiH, koju pjevaju samo Bošnjaci, a druga dva naroda je ne zarezuju ni k'o suvu šljivu.

To je prosto realnost, iako zvanična himna BiH "Intermeco" koju je komponovao Banjalučanin Dušan Šestić nema tekst, kao što primjerice nema ni slova niti španska "Marcha Real", iako su Španci možda i najsportskija nacija u Evropi.

U medijima u Banjaluci, a i u Mostaru sa većinskim hrvatskim življem, događaji iz Novog Pazara su odignorisani ili u najboljem slučaju ispraćeni agencijski bez prevlike pompe, kroz rezultat i strijelce, a politička sadržina se posebno nije komentarisala.

Isti dan u Sočiju je odigran meč između Zenita iz Sankt Peterburga i Crvene zvezde, u kojoj su Rusi do nogu potukli beogradski tim (3:0). Pred utakmicu intonirane su himne Rusije i Srbije, a fudbaleri crveno-bijelih su otpjevali himnu "Bože pravde".

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Među njim i Rade Krunić, doskorašnji reprezentativac BiH, što je dočekano na nož jer šta bivši igrač Verone, Empolija, Milana i Fenerbahčea, koji je iz Foče, ima da pjeva "tuđu" himnu.

A Rade Krunić je po nacionalnosti Srbin, ono što bismo rekli, sa "dna kace".

I nikad to nije krio, o čemu je i javno govorio naglašavajući svoje brojne tetovaže na tijelu, koje uključuju i fočansku crkvu i srpske vitezove iz srednjeg vijeka. Ni kad je noseći dres "zmajeva" pogađao mrežu Poljske ili Sjedinjenih Američkih Država. Tada je bio hvaljen, a kad je "zatražio od Boga pravdu" odmah je postao nepoželjan.

Brojni komentatori na društvenim mrežama su sigurni da je time zauvijek zatvorio vrata ekipe koju predvodi Sergej Barbarez, selektor BiH.

Izvor: MN PRESS

Vratimo se na Adema Ljajića, novopazarskog fantastičnog igrača, koji je potopio "bordo" tim u prijateljskom dvoboju, ali i dok je nosio dres reprezentacije Srbije, odbio da zapjeva "Bože pravde" što ga ja koštalo novog poziva kod tadašnjeg selektora "orlova", pokojnog Siniše Mihajlovića.

Tada se njegov potez u Sarajevu interpretirao kao čin hrabrosti i poštovanja svog naroda, dok je u dijelu srpske javnosti postao omražen iako su svi skakali na noge kad je dao gol u Albaniji. Onda nije morao da pjeva himnu.

Hoću da vam kažem da su i Krunić i Ljajić odlični fudbaleri, a da su vaši komentari i vijesti jednako licemjerni.

Zašto Ljajić ima pravo da poštuje svoje, a Krunić nema?

P.S. Realno, obojica su "od dva brata djeca".

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Komentari 3

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Dido

Kakav odvratan tekst, sport ste gurnuli u drugi plan a napred ste stavili politiku, nacionalizam

Рашо

@Dido А шта ти је тачно одвратно? Човјек је набројао догађаје и показао колико је лицемерје у тзв. Федерацији БиХ. Нити је шта додао нити одузео. То што је прича из Сарајева ружна није последица писања него чињења тих људи. Нико и Србији није замјерио Љајићу што неће да пјева химну него што би да игра за репрезентацију а да не пјева а то не иде! Стављање Крунића у исту раван са Љајићем је чак помало спорно јер он није имао шта да пјева. А и зашто би поштовао назови државу коју су његовом народу силом наметнули странци?

Jaaa

Srpkinja je to rodila, sa Zagorja ravnog

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC