Nejmar se vratio, publika uživala

Brazilac sa dva gola protiv Leona "rekao" da je povreda prošlost i da se vratio još jači.

Nejmar je poslednju utakmicu pre povratka na teren odigrao na Svetskom prvenstvu 4. jula protiv Kolumbije. U četvrtfinalu Mundijala povredio je kičmu i mnogi su prognozirali dužu pauzu za najboljeg brazilskog fudbalera.

Tačno mesec dana pošto su Nejmara na nosilima izneli sa terena stadiona u Fortalezi, odlični 22-godišnji napadač ponovo je zaigrao fudbal.

I to kako!

Barselona je Kamp Nou igrala prijateljsku utakmicu protiv meksičkog Leona i prvo poluvreme, u kojem su nastupili glavni kandidati za početnu postavu, dobila 3:0.

Prvi pogodak je postigao Leo Mesi, a druga dva Nejmar. Brazilac je izveo dve majstorije i najavio još bolju formu od one pre povrede. Prvo je na pas Andresa Inijeste "bocnuo" loptu preko golmana, da bi pred kraj prvog poluvremena i petom zatresao mrežu.