Obećano - ispunjeno: Borac je lider Srpske! (FOTO)

Golovima Demira Jakupovića i Siniše Dujakovića u drugom poluvremenu Borac u derbiju osmog kola Prve lige Republike Srpske savladao Slogu. Gosti iz Gornjeg Crnjelova od 38. minuta igrali sa igračem manje.

Borac Banjaluka Sloga Gornje Crnjelovo 2:0 derbi 8. kolo Prva liga RS Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su dosadašnjeg lidera Prve lige RS Slogu rezultatom 2:0, te tako od ekipe iz Gornjeg Crnjelova preuzeli lidersku poziciju, ispunivši tako obećanje koje je uoči derbija dao šef stručnog štaba Darko Vojvodić.

"Crveno-plavi" oba gola postigli su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Demir Jakupović i Siniša Dujaković.

BORAC - SLOGA 2:0 (0:0)

Mreže su nakon prvih 45 minuta mirovale.

Iako su obje ekipe imale nekoliko solidnih prilika, Saša Kajkut i Aleksandar Radulović s jedne, odnosno Dragiša Komarčević s druge strane, gledaoci na Gradskom stadionu nisu vidjeli golove.

Gosti su u nastavak meča ušli sa deset igrača u polju, jer je u 38. minutu Dušan Ristić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Od samog starta drugog dijela tim Darka Vojvodića krenuo je ofanzivno ka golu rivala, a napori su se isplatili u 59. minutu.

Na kraju prvog poluvremena, na zahtjev glavnog sudije Miloša Gigovića, odstranjen je sa klupe službeni predstavnik gostiju Perica Trifković, zbog pogrdnih riječi upućenih glavnom arbitru.

Demir Jakupović oslobodio se svojih čuvara i matirao golmana gostiju Borišu Bodirogu. Bio je to njegov četvrti pogodak u sezoni.

Pokušavali su gosti preko svog kapitena Komarčevića i sa igračem manje doći do boda, ali nisu uspjeli. Naprotiv, u finišu su primili još jedan pogodak.

Konačnih 2:0 u 87. minutu postavio je Siniša Dujaković.

Banjalučani su sa ova tri boda preuzeli vrh tabele i jedina su ekipa u prvoligaškom društvu koja u prvih osam utakmica nije osjetila gorčinu poraza.

BORAC: Savatović, Jakupović (81. Čudić), Kajkut, Radulović, Ćosić, Si. Dujaković (89. Reljić), Mojović, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić (67. Šikanjić). Trener: Darko Vojvodić.

SLOGA: Bodiroga, Matović (85. Miljković), Panić, Arnautović, Nikolić (77. Macanović), Komarčević, Lekanić, Ristić, Marković, Delić (66. Vasić), Mihajlović. Trener: Dragan Mićić.