Podrinje odigralo za Borac, preokret Želje

Sloga iz Gornjeg Crnjelova je propustila priliku da preskoči banjalučki Borac na prvom mjestu Prve lige Republike Srpske nakon što je poražena u Janji od Podrinja (1:0). Željo od 1:3 do 4:3 protiv Kozare u Banjaluci.

Prva liga RS: rezultati 10. kola Izvor: MONDO
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Sjajne partije na čak tri fronta ove sezone igraju fudbaleri iz semberskog Gornjeg Crnjelova, ali protiv komšija iz Janje nisu mogli ni do boda.

Podrinje je zabilježilo važan trijumf pogotkom Stefana Rakića u 38. minutu za radost domaćih, ali i navijača crveno-plavih iz Banjaluke, koji su prolongirali susret 10. kola sa Sutjeskom za utorak, zbog prijateljske utakmice protiv Olimpije na Gradskom stadionu (0:4).

Borac i dalje ima bod prednosti u odnosu na Slogu, ali i utakmicu više.

Kozara je nastavila da igra po sistemu "toplo-hladno", ali i ovog puta je ostala kratkih rukava.

Nakon poraza od Sutjeske u Foči, izabranici Vuleta Trivunovića,koji je trenutno na usavršavanju za dobijanje profi licence, zabilježili su novi neuspjeh iako su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 1:3.

Tim iz Gradiške je u subotu u Banjaluci na kraju ipak poražen od Željezničar Sport Tima rezultatom 4:3 (1:3) poslije velikog preokreta u odličnoj i vrlo efikasnoj utakmici.

Najprije su gosti poveli sa 0:2 pogocima Milovana Novakovića i Draška Lolića, potom je smanjio Bojan Marković, da bi Kozara ponovo povisila na dva razlike golom Dejana Glišića.

Već početkom drugog dijela Željo je ponovo smanjio na gol minusa nakon što je gradišku mrežu pogodio Adonis Bilal, da bi se 13 minuta prije kraja za izjednačenje postarao Srđan Ružičić.

Domaćin je nastavio sa napadima i uspio još jednom da pogodi mrežu Kozare, a gol odluke postigao je opet Bojan Marković u 85. minutu.

U ostalim mečevima ovog kola, zabilježena su tri remija i to u Derventi, Prijedoru i Modriči.

Izvor: MONDO