Olimpija protutnjala Banjalukom!

Fudbaleri Borca deklasirani su od ljubljanske Olimpije 0:4 (0:1) u prijateljskoj utakmici u Banjaluci. "Zmajček" Stefan Savić u drugom dijelu postigao het-trik.

Borac - Olimpija 0:4 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije 27 godina, Borac je ponovo u subotu ugostio Olimpiju i zabilježio ubjedljiv poraz - 0:4 (0:1).

Ljubljančani su pokazali da su u ovom trenutku klasa iznad crveno-plavih, ali ne treba zanemariti ni činjenicu da je trener Borca Darko Vojvodić pružio priliku svim omladincima sa klupe za rezervne igrače da osjete travnjak u prijateljskom susretu.

Osim toga, važnije od rezultata je i dogovor čelnika banjalučkog i ljubljanskog kluba Vice Zeljkovića i Milana Mandarića o budućoj saradnji i gostovanju crveno-plavih u Ljubljani.

Milan Mandarić gost Borca i Banjaluke

Ipak, u prvom dijelu, Borac jeste bio inferiorniji, ali je na odmor otišao samo sa jednim pogotkom "minusa" koji je u 36. minutu postigao nekadašnji napadač sarajevskog Željezničara Ivan Lendrić.

U nastavku, kada su oba trenera "izmiješala karte" i uvela po pet-šest novih igrača, isplivalo je posebno ime Stefana Savića, asa "zmajčeka", koji je za samo pola sata na terenu Gradskog stadiona pred stotinjak gledalaca upisao het-trik.

Najprije je u 57. minutu poslije lijepog solo prodora pogodio mrežu Borca, da bi potom u 69. i 76. minutu ponovo matirao golmana Banjalučana Marka Savatovića omogućivši Olimpiji da se rezultatski izjednači u međusobnom omjeru sa Borcem.

Oba tima sada imaju po 18 pobjeda, a 12 mečeva je završeno neriješenim ishodom.

TOK UTAKMICE

- kraj -

89. Runić je potigao počasni pogodak za Borac, nakon slobodnog udarca Danilovića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

80. minut - Ovaj ishod ne treba posebno da čudi jer je Vojvodić pružio priliku svim omladincima crveno-plavih, koji su možda malo podlegli pritisku.

76. minut - GOOOL! Het-trik Savića za pola sata igre s obzirom da je ušao početkom drugog poluvremena!

73. Teren je zbog povrede napustio i Ćosić.

69. minut - GOOOOL. Ponovo je lopta završila u mreži Borca i opet je strijelac Savić nakon greške odbrane. Na pet metara je as "zmajčeka" ostao sam i matirao golmana Banjalučana za 0:3.

65. minut - S obzirom na prijateljski karakter meča, trener Vojvodić je pružio priliku svim rezervnim igračima koji su danas sjedili na klupi, baš kao i njegov kolega Barišić sa ljubljanske klupe.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

61. minut - navijači Borca su napravili bakljadu.

60. minut - Izišao je Aničić, koji je ušao u drugom dijelu. Izgleda da je obnovio povredu.

57. minut - GOOOL! Gosti su povisili prednost na 2:0. Sjajan solo prodor i zavrsnica Stefana Savića.

47. minut - Danilović je u nastavku ponio kapitensku traku Banjalučana.

46. minut - Nastavljena je prijateljska utakmica na Gradskom stadionu. Treneri oba tima Darko Vojvodić i Zoran Barišić su napravili po pet - šest izmjena.

- poluvrijeme -

36. minut - GOOOOL! Olimpija vodi u Banjaluci! Bivši napadač Željezničara Ivan Lendrić donosi zasluženo vođstvo ljubljanskoj ekipi.

30. minut - Savatović ponovo sjajno brani, pokušao je Boaći.

26. minut - Konačno šansa za Borac, ali Burazor sa 16 metara šutira pravo u golmana Ljubljančana.

24. minut - Prilika za Lukanovića, pored lijeve stative. Olimpija bolja, Borac većinom na svojoj polovini.

10. minut - Prva dobra šansa za Olimpiju, Savatović brani Boatengu.

1. minut - Počeo je meč u Banjaluci pred stotinjak ljubitelja fudbala.

Najava

Banjalučani i Ljubljančani će se sastati po 48. put u svojoj istoriji, a uspješniji su crvenoplavi sa 18 pobjeda, jednu manje imaju "zmajčeki", dok je 12 dvoboja okončano neriješenim rezultatom.

Prvi i posljednji meč između dva kluba okončan je rezultatom 2:1. Olimpija je slavila u prvom duelu 1948. godine, dok je u posljednjem 26.05.1991. godine Borac pod "Bežigradom" bio bolji golovima Lukića i Buača.

Trener Borca Darko Vojvodić priznao je u najavi susreta da ne bi imao ništa protiv da se isti rezultat ponovi i u subotu.

Vojvodić: Biće dobar fudbal, daću priliku mlađima

Danas je održana i konferencija za štampu predsjednika Olimpije Milana Mandarića i prvog čovjeka Borca Vice Zeljkovića i najavljena buduća saradnja slovenačkog i banjalučkog kluba.