Donaruma izluđivao Džeku, remi u Rimu

Podjela bodova u derbiju 22. kola Serije A.

U derbiju 22. kola Serije A Roma i Milan su na rimskom "Olimpiku" podijelili bodove odigravši 1:1 (0:1).

Milan je poveo u 26. minutu golom poljskog napadača Kšištofa Pjonteka, kojem je to bio već treći gol u prva dva nastupa u dresu "rosonera", te ukupno 14. u italijanskom prvenstvu ove sezone, dok mu je asistirao Lukas Paketa, još jedan igrač koji je ove zime stigao kao pojačanje.

Već na početku drugog poluvremena izjednačio je Nikolo Zanjolo nakon sjajne asistencije Patrika Šika, da bi u nastavku meča bh. napadač Edin Džeko imao nekoliko veoma dobrih prilika da donese sva tri boda "vučici", ali nije uspio da savlada izuzetno raspoloženog Đanluiđija Donarumu.

Dobru šansu u finišu imao je Lorenco Pelegrini, ali je pogodio stativu gostujućeg gola.

"Vučica" je tako propustila priliku da zasjedne na četvrtu poziciju i preuzme je upravo od Milana, te se približi Interu, koji je danas napravio veliki kiks protiv Bolonje.

ROMA: Olsen - Karsdorp (86. Santon), Manolas, Facio, Kolarov - De Rosi, Pelegrini - Šik (80. Klajvert), Zanjolo, Florenci (64. El Šaravi) - Džeko.

MILAN: Donaruma - Kalabrija, Musakio, Romanjoli, Rodrigez - Kesi, Bakajoko, Paketa (77. Kastiljeho) - Suso (86. Laksalt), Pjontek (86. Kutrone), Čalhanoglu.