Samo jedan gol, ali ODLIČNA utakmica na "Balaidosu"!

Selta i Valensija odigrale uzbudljiv meč, ali gostima će to biti slaba uteha. Remi Hetafea i Atletik Bilbaa, uz povredu Maksimovića.

Nije raspored na početku sezone naklonjen fudbalerima Selte, ali posle poraza od Real Madrida u gostima (1:3), izabranici Frana Eskribe upisali su pobedu.

Na "Balaidosu" je savladana Valensija 1:0, pogotkom Gabrijela Fernandeza u 15. minutu, na odlično dodavanje Denisa Suareza koji je u nadoknadi utakmice i sam mogao da se upiše u strelce, ali mu je Jasper Silesen odbranio penal.

Bila je ovo odlična partija igrača Selte, dok su gosti tek u par navrata ozbiljno zapretili. Najbolju priliku za gol imali su u u 88. minutu, ali se Dani Pareho nije dobro snašao pred golom domaćeg tima.

/SVI REZULTATI, STRELCI I TABELA PRIMERE/

Ovom pobedom Selta je slavila protiv Valensije prvi put posle pet utakmica (tri poraza i dva remija).

U drugoj utakmici drugog kola Primere igranoj u subotu uveče, Hetafe i Atletik Bilbao odigrali su 1:1.

Domaćin - u čijoj startnoj postavi je bio Nemanja Maksimović, ali je zamenjen zbog povrede - morao je da "juri" rezultat posle samo šest minuta i pogotka Raula Garsije, a brzo je i uspeo da izjednači. Učinio je to Haime Mata u 12. minutu.

Kako je krenulo, delovalo je da će biti goleada, međutim, mreže se nisu ponovo tresle...