MONDO Tim kola: Lako je kad u timu imaš Lukića, četiri gola za 27 minuta!

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Maestralna partija mladog napadača Krupe, koji je praktično sam pobijedio Jedinstvo iz Brčkog, već u prvom poluvremenu, te nakon "pokera" preuzeo lidersku poziciju na čelu liste strijelaca sa devet pogodaka na 10 odigranih susreta.

MONDO Tim kola Prva liga RS 11. kolo Jovo Lukić Krupa postigao četiri gola Jedinstvu za 27 minuta  Izvor: MONDO

Jovo Lukić obilježio je vikend za nama, ali i dosadašnji dio prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske.

Mladi golgeter za svega 27 minuta "spakovao" je četiri lopte u mrežu Jedinstva iz Brčkog, te svojoj Krupi osigurao deveti uzastopni prvenstveni trijumf.

Već na poluvremenu, trener Krupljana Zoran Marić odlučio je da ga izvede iz igre i odmori za predstojeća iskušenja u borbi za šampionsku titulu i ekspresan povratak u bh. elitu.

Lukić je sa subotnja četiri gola preuzeo lidersku poziciju na čelu liste strijelaca, a sada na svom kontu ima već devet pogodaka, i to na 10 odigranih susreta.

Četiri Lukićeva gola u prvih 45 minuta bila su dovoljna Krupi da protiv "fenjeraša" zabilježi nova tri boda i tako nastavi impresivnu jesenju seriju.

Slično kao i Lukić, i kapiten Krupljana Nikola Dujaković odigrao je samo prvo poluvrijeme, ali to je bilo sasvim dovoljno da se nađe u Timu kola, baš kao i Nikola Mandić, koji je već stalni učesnik naše rubrike. Zapažen je u redovima domaćih bio i defanzivac Stefan Nikolić.

Pravi podvig napravili su fudbaleri Podrinja, koji su slavili protiv Alfa Modriče 2:0, iako su od 14. minuta igrali sa desetoricom, zbog isključenja čuvara mreže Boriše Bodiroge, koji je istrčao van kaznenog prostora, faulirao protivničkog igrača i zaradio crveni karton.

Tim Muhameda Jusufović tako je nastavio sa odličnim izdanjima. Od dolaska mladog stručnjaka na klupu, ekipa iz Janje vezala je četiri susreta u kojima nije osjetila gorčinu poraza.

Vladimir Molerović bio je najistaknutiji pojedinac na meču, te je sedam minuta nakon Bodiroginog isključenja postigao vodeći gol za domaće.

U odbrani se istakao iskusni defanzivac Jovica Klasanović, koji je "nosio" defanzivnu liniju i omogućio rezervnom golmanu Seadu Bećiroviću da ostane nesavladan u svom premijernom nastupu u Prvoj ligi RS.

Poslije ovog meča, trener Modričana Branko Savić odlučio je da podnese ostavku.

Teškom mukom Rudar Prijedor stigao je do novog slavlja.

U Prijedoru je gostovala Slavija, imala bod u džepu do 80. minuta, a onda je kapiten "rudara" Nemanja Pekija postigao efektan pogodak "makazicama", već treći ove sezone.

Pogledajte...

Sjajni defanzivac svom timu omogućio je da nastavi potjeru za Krupom, ali je uspio i da se izdvoji na čelu tabele naše rubrike sa sedam bodova.

Kozara je ostvarila jedini gostujući trijumf u 11. kolu. Tim iz Gradiške predvođen najboljim pojedincem Dejanom Glišićem slavio je 2:1 u Derventi protiv Tekstilca. Zapažen učinak imali su još Draško Lolić, strijelac pobjedonosnog pogotka u 66. minutu, te prekaljeni defanzivac Boris Raspudić.

TABELA - 11. KOLO:

7 bodova - Nemanja Pekija (Rudar Prijedor),
6 - Miloš Perović (Tekstilac), Ozren Perić (Alfa Modriča), Jovo Lukić (Krupa),
5 - Mirza Hamzabegović (Rudar Prijedor),
4 - Milovan Novaković, Boris Raspudić (Kozara), Boriša Bodiroga (Podrinje), Nikola Dujaković, Nikola Mandić (Krupa),
3 - Mitar Trifković (Alfa Modriča), David Čolić (Željezničar), Željko Mitrović, Mirzet Buljubašić (Jedinstvo), Vučina Šćepanović (Slavija), Stefan Milojević (Tekstillac), Dragan Došlo, Stefan Janjić (Podrinje), Igor Makitan, Josip Miketek (Krupa), Nemanja Gavrić (Kozara),
2 - Dušan Marić, Dragan Jolović, Dejan Plisnić (Tekstilac), Kerim Palić, Miladin Filipović, Marko Golubović (Krupa), Dino Kalesić, Milan Šikanjić, Bojan Burazor, Novica Petrović (Rudar Prijedor), Danilo Teodorović (Željezničar), Aleksandar Pušara, Nikola Bjeloš (Slavija), Ostoja Šaula (Željezničar), Draško Lolić (Kozara),
1 - Asmir Avdukić, Nedeljko Crnomarković, Igor Kuzmanović, Nikola Kuprešak (Željezničar), Slađan Stupar (Tekstilac), Andrej Pavlović, Ognjen Jaćimović (Rudar Prijedor), Aco Đokić, Nemanja Živković, Vladimir Molerović, Jovica Klasanović, Sead Bećirović (Podrinje), Joco Stokić, Bojan Tripić, Goran Lukić, Zoran Blagojević, Stefan Trivan (Alfa Modriča), Srboljub Jandrić, Dejan Glišić (Kozara), Rade Bojanić, Dejan Bjeloš, Marko Marković (Slavija), Bojan Puzigaća, Lazar Nikolić, Stojan Maksimović, Stefan Nikolić (Krupa), Cvijetin Pavić, Kemal Hasikić (Jedinstvo).