Pepeovi slobodnjaci za spas Arsenala! Seltik izbacio Lacio?

Francuz sjajnim golovima sačuvao Arsenal od poraza kod kuće. Seltik u zadnjih pola sata do preokreta i brige za Rimljane.

Dugo će većeras navijači Arsenala pričati o 24-godišnjem pojačanju koje je letos stiglo iz Lila za 80.000.000 evra.

Nikolas Pepe, reprezentativac Obale Slonovače rođen u Francuskoj, sa dva pogotka iz "slobodnjaka" sprečio je poraz londonskih "tobdžija" kod kuće od Vitorije Gimaraeš u 3. kolu Lige Evrope.

Portugalci su vodili 2:1 na poluvremenu, ali je na kraju Arsenal pobedio 3:2.

Mladi fudbaler ušao je u 75. minutu i samo pet minuta kasnije sjajno šutirao iz prekida, a potom i u nadoknadi.

Arsenal je ovom pobedom došao do maksimalnih devet bodova i jednom korom već zakoračio u drugu fazu, gde će verovatno i Ajntraht Frankfurt, koji je kao domaćin savladao Standard iz Liježa.

Nemački predstavnik sada ima šest bodova, a belgijski je ostao na tri, tako da nas čeka mnogo uzbuđenja u preostala tri kola do kraja grupne faze.

Filip Kostić je igrao do 83. minuta, a Mijat Gaćinović do 75, dok Dejan Joveljić nije ulazio u igru.

Poput Londona, mnogo uzbuđenja viđeno je i u Glazgovu, gde je Seltik od 0:1 na poluvremenu stigao do 2:1 protiv Lacija.

Gosti su poveli preko Lazarija iz kontranapada u 40. minutu. Na 1:1 izjednačio je Kristi u 67, pošto su ga protivnički igrači ostali samog u "srcu" šesnaesterca, a domaću publiku do ekstaze je doveo Kristofer Žulijen posle kornera u 89. minutu.

Ovaj poraz doveo je Rimljane u problem, pošto je Kluž pobedio Ren u gostima 1:0 i sada ima tri boda više, dok je Seltik na "plus četiri".

Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za Hetafe, ali u porazu od Bazela (0:1) na domaćem terenu, kojim je švajcarski klub preuzeo prvo mesto, a u trku za prolaz se uključio i Krasnodar, savladavši Trabzon u gostima 2:0.