Velež ne staje, na Bilinom polju se orilo “Savez napolje”!

“Rođeni” minimalnim rezultatom savladali Čelik u Zenici, gdje su domaći navijači skandirali protiv Fudbalskog saveza BIH.

Stadion “Bilino polje” dva i po mjeseca bio je neosvojiva tvrđava, ali je domaći Čelik u petak ipak poklekao na svom terenu.

Mostarski Velež savladao je Čelik 2:0 i nanio mu prvi poraz u Zenici još od onog protiv Željezničara odigranog 10. avgusta.

“Rođeni” su tako vezali sve velike pobjede, pošto su u prošlom kolu pobijedili Zrinjski, takođe minimalnim rezultatom.

Tada je Zvonić bio strijelac pobjedonosnog pogotka, a u petak ovaj igrač bio je asistent za prvi pogodak koji je postigao Zeljković poslije kornera u 31. minutu.

Mogao je Velež i ranije do vođstva, a najbolju priliku propustio je Fajić u 33. Minutu kada je pogodio stativu.

Navijači Čelika, popularni "Robijaši" tokom utakmice protiv Veleža na Bilinom polju skandirali su "Savez napolje".

Minut kasnije i Čelik je imao dobru šansu, ali je Fereria blokirao u posljednjem trenutku šut Okića.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Ćosić u petom minutu sudijske nadoknade.

Velež je petim trijumfom u sezoni preskočio upravo Čelik, te Široki Brijeg, koji će svoj meč 14. Kola Premijer lige BIH igrati sutra.