Atletiko kao Atletiko: Korea "spakovao" bodove, Oblak dopisao "nulu"

Ekipa Čola Simeonea upisali peti trijumf u Primeri i "ušuškali" se između Barselone i Real Madrida.

Utakmica na "Metropolitanu" je bila tipično "atletikovska". Bez previše uzbuđenja, sa čvrstom odbranom domaćih i pobjedom ostvarenom momentima nepažnje Atletik Bilbaa.

ATLETIKO MADRID - ATLETIK BILBAO 2:0 (1:0)
/Saul 28, Morata 64/

U meču slabog ritma i bez intenziteta koji bi "razbudio" gledaoce u Madridu, Atletiko je poveo iz prvog šuta u okvir gola Baskijaca. Saul Nigez je iskoristio asistenciju Anhela Koree da sa desetak metara praktično ubaci loptu u gol gostiju i tako donese prednost svom timu.

To je Atletiku baš prijalo, jer su mogli da rade ono što najbolje umiju. Stekli su prednost poslije nepunih pola sata, a onda "umrtvili" igru i sve vrijeme kontrolisali dešavanja na terenu.

Argentinac Korea je u nastavku zaslužio epitet najboljeg igrača na meču, pošto je i drugi pogodak Atletika stigao poslije njegove asistencije. Ovoga puta je gol "spakovao" za Alvara Moratu, koji sa pet metara na prazan gol nema nikakav problem da duplira prednost "jorgandžija".

Korea kao da se polako nameće Simeoneu, pošto je upisao dvije asistencije na jednom meču, a do sada u Primeri i Ligi šampiona nije skupio ni čitavih 300 minuta na terenu. Poslije ovakvog nastupa bi mogao da postane standardniji u timu Atletika.

Oblak je protiv Bilbaa ostvario i drugu "nulu" ove sedmice, pošto nije bio savladan ni protiv Bajer Leverkuzena u Ligi šampiona (1:0).

Do kraja susreta Atletik Bilbao nije mogao da dođe makar do utješnog pogotka, pa je odlični golman Jan Oblak i ovoga puta sačuvao svoju mrežu.

Domaćin je u finišu imao još jedan dobar pokušaj Saula, ali za razliku od situacije iz prvog poluvremena, nije uspio da savlada Unaija Simona.