Sarajevu samo bod na "Tušnju"

Sloboda je uspjela u nastavku utakmice u Tuzli da spriječi poraz od aktuelnog šampiona Sarajeva - 1:1 (0:1).

Sloboda - Sarajevo 1:1, Premijer liga BiH, 14. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nedjeljni meč starih rivala još iz perioda bivše Jugoslavije nije obilovao ljepotom, ali su na "Tušnju" ipak viđena dva pogotka na obje strane!

SLOBODA - SARAJEVO 1:1 (0:1)

"Bordo" tim je nakon početnog ispitivanja snaga stigao do prednosti u 10. minutu kada je mrežu Slobode pogodio Amar Rahmanović.

Sjajno se nakon centaršuta Dušana Hodžića snašao napadač Sarajeva i između dvojice Tuzlaka glavom osigurao vođstvo gostiju sa "Koševa" - 0:1.

Samo minut kasnije, uzvratili su domaći fudbaleri, ali je za malo neprecizan bio Amer Bekić.

I to je otprilike bilo sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu.

Meč u Tuzli počeo je minutom šutnje za nedavno preminulog nekadašnjeg igrača Slobode Voju Miloševića, a prethodno su poklone i velike aplauze dobili Husref Musemić, Adi Adilović i Mersudin Ahmetović, koji su u karijerima branili boje Slobode.

U nastavku se takođe igralo najviše između dva kaznena prostora, ali su tuzlanski fudbaleri ipak uspjeli da savladaju Adnana Kovačevića i stignu do jednog boda.

Igrao se 57. minut kada je pogodak postigao Semir Bekrić za konačnih 1:1.

SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Šerbečić, Lazić, Stanojević, Gavrić, , Rahmanović, Milanović, Letić, Tatar, Ahmetović. Trener: Husref Musemić

SLOBODA: Fejzić, Beganović, Jusić, Hodžić, Uzelac, Pršeš, Bekrić, Bekić Am., Ivetić, Livančić, Bekić Al. Trener: Milenko Bošnjaković