Da li imamo "blamaža sezone"? PSŽ izgubio od poslednjeplasiranog!

Veliki kiks skupocenog tima iz Pariza.

Dizon-PSZ-2-1 Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Teško da će Pari Sen Žermen ostati bez titule ove sezone, ali je činjenica da će do nje doći teže nego prošle.

Skupoceni tim koji na raspolaganju ima Tomas Tuhel u petak je u prvoj utakmici 12. kola Lige 1 doživeo i treći poraz ove sezone u nacionalnom prvenstvu.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri poslednjeplasiranog Dižona, koji su pred svojim navijačima slavili 2:1 i, u zavisnosti od drugih rezultata bar na jedno veče, pobegli sa začelja tabele.

PSŽ jeste igrao bez Nejmara, Tijaga Silve, Veratija, Munijea i Erere, ali su u startnoj postavi bili Di Marija, Mbape, Ikardi, Markinjos, Kimpembe, Navas..., dok su sa klupe ušli Kavani, Draksler i Kurzava.

Malo ko je posle pogotka Kilijana Mbapea u 19. minutu mogao da očekuje ono što je usledil, međutim, biće da su skupoceni fudbaleri gostujućeg sastava potcenili rivale.

Domaćini su prvo izjednačili u duboko u nadoknadi prvog dela, preko Munira Šujarua posle nesigurne intervencije Kejlora Navasa, a onda samo dva minuta po povratku sa odmora stigli do preokreta. Strelac je bio Žonder Kadiz posle odličnog solo-prodora i šuta "kroz noge" Navasu.

Logično, Dižon se potom povukao, a PSŽ napadao i napadao, ali lopta nije htela ponovo u gol....

Kiks Parižana pokušaće da iskoristi Nant, koji bi pobedom u Bordou prišao na pet bodova zaostatka.