"Slučajna" asistencija Đuričića, Sasuolo konačno slavio u lokalnom derbiju

Sasuolo prekinuo seriju od tri uzastopna poraza pred svojim navijačima, savladavši Bolonju Siniše Mihajlovića, prvi put nakon sedam neuspjeha u komšijskim derbijima regije Emilija Romanja.

Nastavljaju se loši rezultati Bolonje, koja je ostvarila svega jedan trijumf na posljednjih devet mečeva u Seriji A.

Tim Siniše Mihajlovića večeras je na stadionu "Mapei" poražen od lokalnog rivala Sasuola 1:3, koji je tako prekinuo seriju od tri uzastopna neuspjeha pred svojim navijačima, ali i crni niz u derbijima regije Emilija Romanja.

Naime, Bolonja je na prethodnih sedam susreta sa komšijama slavila pet puta, uz dva remija.

Da bi domaći konačno mogli do trijumfa protiv Bolonje, dalo se naslutiti kada je iskusni Frančesko Kaputo nakon smušene reakcije odbrane pogodio za vođstvo.

Asistent, i to slučajni, bio je Filip Đuričić (odigrao 60 minuta), koji nije želio da uputi loptu tamo gdje je ona završila, ali sve se srećno okončalo po "zeleno-crne".

Roberto De Zerbi upisao je prvu pobjedu protiv Bolonje u trenerskoj karijeri.

Imali su gosti sjajnu priliku za izjednačenje u 67. minutu, kada su krenuli u kontru "dva na jedan", ali su se spetljali.

Ali, bila je to najava furioznih sedam minuta, u kojima su viđena čak tri pogotka.

Odmah na suprotnoj strani uslijedila je brza akcija domaćih, koju je Žeremi Boga krunisao pogotkom za 2:0.

Ipak, Bolonja se vratila dva minuta kasnije. Veliku gužvu i slabu rekaciju odbrane u šesnaestercu Sasuola iskoristio je Rikardo Orsolini i prepolovio zaostatak gostiju.

Međutim, to je bilo sve od Mihajlovićog tima. Kaputo je svojim drugim golom osigurao nedostižnu prednost, ispostaviće se dovoljnu za slavlje, prvo nad Bolonjom od 2013. godine.