Groso neće po dobrom pamtiti debi u Breši: Penali, "kartonijada", pa debakl

Ekipa sa stadiona "Mario Rigamonti" upisala četvrti uzastopni neuspjeh u Seriji A. Andrea Beloti konačno proradio.

Četvrti prvenstveni poraz u nizu, i to veoma ubjedljiv 0:4, fudbaleri Breše doživjeli su danas u duelu sa Torinom, a meč na stadionu "Mario Rigamonti" obilježili su penali i kartoni.

Konačno je proradio Andrea Beloti, koji je golovima sa "kreča" već u prvom poluvremenu (17. i 26. minut), najavio slavlje gostiju, da bi "rezervista" Aleks Berenger u finišu, takođe sa dva gola, potpuno uništio tim Fabija Grosa, koji je neslavno debitovao na klupi novog kluba.

Prvo je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Andrea Ćistana, da bi istu stvar nepunih 10 minuta kasnije učinio i Aleš Mateju, pritom zaradivši i javnu opomenu.

Srpski internacionalac Saša Lukić bio je začetnik akcije kod drugog penala, kada je Beloti šutirao, a Čeh rukom izblokirao njegov.

Samo 15 minuta kasnije, Mateju je dobio i drugi žuti karton, zbog rvačkog zahvata nad Belotijem, pa je već u prvom poluvremenu morao put svlačionice.

Neposredno prije isključenja Matejua, crveni karton zaradio je i neko iz stručnog štaba Torina, dok je arbitar Marko Gvida pokazao i osam žutih kartona.

Sa igračem manje Breša nije mogla ništa da učini. Naprotiv, u finišu je primila još dva gola.

Španac Berenger šansu je dobio u 62. minutu, a onda u 75. i 80. dokusurio grogiranog rivala.

Ni dolazak Grosa očigledno nije promijenio ništa u redovima Breše.

Mladi stručnjak ubjedljivim porazom debitovao je u novom klubu, koji će očiglednmo imati mnogo problema u nastojanjima da sačuva status člana Serije A.

Kada je u pitanju Torino, Valter Macari i njegova ekipa konačno su se radovali, nakon šest susreta u Seriji A u kojima su osvojili svega dva boda.