Nema zime u Krupi na Vrbasu: Ugodnih "plus osam" do proljeća

Lider Prve lige RS slavio u Janji, te iskoristio kiks Prijedorčana da poveća prednost na tabeli uoči odlaska na prvenstvenu pauzu.

Pobjedom u Janji protiv Podrinja, fudbaleri Krupe povećali su prednost na tabeli ispred Rudar Prijedora, koji je poražen od Kozare u Gradišci.

Ekipa iz Krupe na Vrbasu tako prvenstvenu pauzu dočekuje sa ogromnih osam bodova prednosti i na lijepom je putu da ekspresno izbori povratak u Premijer ligu BiH.

Krupa je do slavlja 2:0 stigla golovima najboljeg strijelca lige Jove Lukića, koji je u 64. minutu postigao deseti prvenstveni pogodak, te Nikole Mandića u 92. minutu, te tako iskoristila kiks "rudara".

Prijedorčane je nadigrala Kozara, koja je u uzbudljivom meču slavila 2:1. Tim iz Gradiške poveo je golom Nemanje Gavrića, gosti su uspjeli da se vrate preko Nemanje Pekije, da bi trijumf ekipi Nedžada Žerića osigurao Dejan Glišić 20 minuta prije kraja.

U trećem današnjem meču nije bilo pobjednika. Slavija i Tekstilac u Istočnom Sarajevu odigrali su 1:1.

Gosti iz Dervente prvi si stigli do gola, kada je mrežu "sokolova" zatresao Dejan Đekić. Ipak, da bod ostane u Istočnom Sarajevu pobrinuo se Sedin Ljuca.

Podsjetimo, u srijedu je Željezničar kao gost bio uspješniji od Jedinstva, dok je slobodna bila ekipa Alfa Modriče.

Borbe za prvoligaške bodove nastavljaju se na proljeće.