MONDO Tim kola: Rudan zasijao - Prvenac, pa još jedan, za slavlje Tekstilca

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Omaleni vezista iz Beograda postigao svoje prve golove u dresu "krojača", te bio najzapaženiji pojedinac u pobjedi nad brčanskim Jedinstvom (4:1), ali i kompletnog 13. kola Prve lige Republike Srpske.

Za razliku od prošlog kola, kada na prvoligaškim terenima Srpske nije viđen niti jedan pogodak, 13. kolo Prve lige RS bilo je daleko efikasnije, sa 11 pogodaka, a na sve četiri utakmice slavili su domaći.

Tri puta je bilo po 2:0, dok je najubjedljiviju pobjedu kola ostvario Tekstilac u duelu sa posljednjeplasiranim Jedinstvom iz Brčkog. Duel u Derventi završen je pobjedom domaćina 4:1.

Omaleni vezista Miodrag Rudan sa dva pogotka bio je najzaslužniji za trijumf nad Brčacima. Rođeni Beograđanin tako je postigao svoje prve golove u dresu "krojača", koji su prekinuli lošu seriju i nakon četiri "sušna" kola stigli do slavlja.

Ponovo je odbranu Dervenćana držao iskusni Dragan Jolović, dok je sudbinu Brčaka, lijepim pogotkom zapečatio Miloš Perović.

"Rudari" su nanijeli prvi poraz Muhamedu Jusufoviću na klupi Podrinja.

Sergej Dojčinović nakon odličnog solo-prodora matirao je golmana tima iz Janje, koji je nedugo zatim ostao sa igračem manje, s obzirom da je Dragan Došlo zaradio direktan crveni karton, tako da su gosti cijelo drugo poluvrijeme igrali sa desetoricom.

To je iskoristio Bojan Burazor i početkom nastavka lijepo pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:0.

Standardno dobru partiju pružio je i kapiten "rudara" Nemanja Pekija, koji je uvećao prednost na čelu tabele MONDO Tima kola.

Iako je njegov tim poražen 0:2, mladi golman Kozare Dušan Bradić učinio je sve što je u njegovoj moći da spasi svoju mrežu. U tome je uspio u prvih 45 minuta, zatim sjajno odbranio šut Igora Kuzmanovića s penala, ali je u nastavku susreta ipak primio dva gola i bodovi su ostali na "Predgrađu".

Srđan Ružičić konačno je u 54. minutu "otključao" Bradićevu mrežu i najavio slavlje banjalučkih "plavih“, u čijim redovima se istakao i mladi defanzivac Luka Malić.

Lider prvenstva zabilježio je siguran trijumf nad Alfa Modričom.

Krupa je još u prvom poluvremenu golovima Mihaela Modića i Kerima Palića najavila slavlje, pa je tim Zorana Marića u nastavku mogao igrati znatno opuštenije.

Iskusni stručnjak još jednom je najbolji trener kola, mada će njegova ekipa morati da poradi na realizaciji, s obzirom da je u duelu sa Modričanima propušteno još nekoliko veoma dobrih prilika da se dokusuri rival.

Ipak, i dva gola bila su dovoljna za jubilarno deseto slavlje Krupe ove jeseni, čime je zadržano pet bodova prednosti ispred Rudar Prijedora.

Izvor: MONDO

TABELA - 13. KOLO:

9 bodova - Nemanja Pekija (Rudar Prijedor),
7 - Miloš Perović (Tekstilac),
6 - Ozren Perić (Alfa Modriča), Jovo Lukić (Krupa),
5 - Mirza Hamzabegović (Rudar Prijedor), Boris Raspudić (Kozara), Nikola Dujaković (Krupa),
4 - Milovan Novaković (Kozara), Boriša Bodiroga, Stefan Janjić (Podrinje), Nikola Mandić (Krupa), Vučina Šćepanović (Slavija), Dragan Jolović (Tekstilac), Bojan Burazor (Rudar Prijedor),
3 - Mitar Trifković (Alfa Modriča), David Čolić (Željezničar), Željko Mitrović, Mirzet Buljubašić (Jedinstvo), Stefan Milojević, Miodrag Rudan (Tekstillac), Dragan Došlo (Podrinje), Igor Makitan, Josip Miketek, Marko Golubović, Kerim Palić (Krupa), Nemanja Gavrić (Kozara), Nino Nedžibović (Slavija),
2 - Dušan Marić, Dejan Plisnić (Tekstilac), Miladin Filipović (Krupa), Dino Kalesić, Milan Šikanjić, Novica Petrović (Rudar Prijedor), Danilo Teodorović (Željezničar), Aleksandar Pušara, Nikola Bjeloš (Slavija), Ostoja Šaula (Željezničar), Draško Lolić (Kozara), Jovica Klasanović (Podrinje),
1 - Asmir Avdukić, Nedeljko Crnomarković, Igor Kuzmanović, Nikola Kuprešak, Srđan Ružičić, Luka Malić (Željezničar), Slađan Stupar (Tekstilac), Andrej Pavlović, Ognjen Jaćimović, Sergej Dojčinović (Rudar Prijedor), Aco Đokić, Nemanja Živković, Vladimir Molerović, Sead Bećirović (Podrinje), Joco Stokić, Bojan Tripić, Goran Lukić, Zoran Blagojević, Stefan Trivan, Stefan Pljevaljčić (Alfa Modriča), Srboljub Jandrić, Dejan Glišić, Dušan Bradić (Kozara), Rade Bojanić, Dejan Bjeloš, Marko Marković (Slavija), Bojan Puzigaća, Lazar Nikolić, Stojan Maksimović, Stefan Nikolić, Mihael Modić (Krupa), Cvijetin Pavić, Kemal Hasikić (Jedinstvo).