Jedan, ali tri boda vrijedan

Hercegovački derbi pripao domaćinu.

Široki Brijeg savladao je Velež minimalnim rezultatom 1:0, a na praznoj "Pecari" sve je bilo gotovo već u 10. minutu, kada je Toni Jović uspješno realizovao penal i donio domaćinu tri vrijedna boda.

Prethodno je u kaznenom prostoru Širokobriježana Ćosić oborio Bagarića, koji je samo par trenutaka kasnije bio sam pred golom Veleža, ali je traljavo šutirao. Ipak, lopta se srećno odbila ponovo do njega, Ćosić je startovao, a sudija Irfan Peljto iz Sarajeva možda i prestrogo dosudio najstrožu kaznu.

Široki Brijeg bio je konkretniji i u nastavku prvog poluvremena. Bagarić je u dva navrata tresao okvir gola, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku je Velež zaigrao bolje. Brandao je prijetio, zatim i Fajić, ali ostalo je 1:0.

Široki Brijeg ovim trijumfom preuzeo je sedmu poziciju od Veleža.