Ranijeri je trenerčina: Preokret Sampe, ruganje VAR-u i bomba Gabijadinija!

Bez njega jedna pobjeda i tri osvojena boda za sedam rundi. Sa njim jedan poraz i devet osvojenih bodova za osam rundi. To je Klaudio Ranijeri.

Otkako je Sampdoriju preuzeo Klaudio Ranijeri, đenovski tim je polako, ali sigurno krenuo uzlaznom putanjom!

Na posljednjih šest mečeva, Sampa je samo jednom izgubila, a u nedjelju je u okviru 13. kola Serije A, upisala drugu pobjedu i to poslije preokreta.

SAMPDORIJA - UDINEZE 2:1 (1:1)

Utakmicu na "Luiđi Ferarisu" u Đenovi, obilježila su tri detalja - ruganje VAR-u Ilije Nestorovskog, majstorski slobodan udarac Manola Gabijadinija i crveni karton Mate Jajala, što je u konačnici donijelo prevagu Sampdoriji.

Odmah u trećem minutu Ilija Nesterovski je zatresao mrežu za hladan tuš na "Marasiju", ali je nakon intervencije VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda.

Osam minuta kasnije, Sampa je uzvratila sjajnom prilikom Gastona Ramireza, međutim, Udineze je spasila stativa, da bi potom i Manolo Gabijadini bio izblokiran u vrlo izglednoj poziciji.

Kad je (Sjeverni) Makedonac Nestorovski u 29. minutu drugi put pogodio mrežu Sampe sa ivice kaznenog prostora, gestikulao je i rukama ismijavao VAR, aludirajući da je i njegov prvi pogodak neopravdano poništen - 0:1.

Ipak, Đenovljani su u šestom minutu sudijske nadoknade prvog dijela stigli do izjednačenja fantastičnim udarcem iz "slobodnjaka" Manola Gabijadinija, koji je narodski rečeno, skinuo paučinu Udinezeovog gola - 1:1.

Početkom nastavka, peprezentativac Bosne i Hercegovine Mato Jajalo zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je ekipa sa "Friulija" gotovo cijelo drugo poluvrijeme imala igrača manje.

Brojčanu prednost u polju, Sampdorija je iskoristila u 74. minutu kada je Villiam Trust-Ekong faulirao Fabija Kvaljarelu, koji je morao zbog povrede da napusti igru, a sudija Luka Paireto poslije intervencije VAR-a, pokazao na bijelu tačku.

Siguran egzekutor bio je Gaston Ramirez - 2:1 za treći trijumf Đenovljana i bijeg iz opasne zone.