Dao ga Neca Radonjić posle 15 meseci, 33 utakmice i 1.298 minuta na terenu

Čestitke srpskom reprezentativcu na prvencu u dresu Olimpika iz Marseja.

Nemanja-Radonjic-dao-gol-za-Olimpik-Marsej-VIDEO Izvor: MN PRESS

Posle 33 utakmice i 1.298 minuta na terenu, Nemanja Radonjić postigao je prvenac u belom dresu.

Šansu koju mu je na gostovanju Tuluzu u 64. minutu pružio novi trener Andre Viljaš-Boaš, reprezentativac Srbije iskoristio je 15 minuta kasnije kada je grešku odbrane "ljubičastih" i dobru reakciju Valera Žermena iskoristio na maestralan način.

Popularni "Neca" stuštio se prema golu domaćih, "lažnjakom" zaludeo Augustina Maksimilijana Paitu, a onda levom nogom plasirao loptu pored Batista Rajnea za - ispostaviće se - konačnih: Tuluz - Olimpik Marsej 0:2 (0:0).

Nišlija koji će 15. februara napuniti 24 godine nije uspevao da se nametne kod Viljaš-Bošovog prethodnika Luisa Garsije, za 15 meseci od 12 miliona evra vrednog transfera iz Crvene zvezde imao je jednu asistenciju, povremeno je podsećao publiku na "Velodromu" zbog čega je doveden, ali ga gol nije hteo.

Dolaskom Portugalca u klub sredinom avgusta, Radonjić nije stekao status startera, ali je češće dobijao šansu i večeras je uspeo da prekine post na veoma efektan način.

Pogledajte...

U međuvremenu, Radonjić je u dresu Srbije tresao mrežu Luksemburga dva puta: jednom u gostima za 1:3, drugi put kod kuće za 3:2.

Gosti su poveli tri minuta ranije posle lepe akcije u kojoj je Dmitri Paje asistirao Dariju Benedetu za njegov šesti ligaški pogodak od letošnjeg transfera iz Boke juniors.

Bila je to treća uzastopna pobeda Marseja u ligi posle serije od tri remija i dva poraza na šest mečeva.

Tabela: Pari sen Žermen 33, Marsej 25, Anžer 24, Bordo 22, Sent Etjen 22, Monpelje 20, Rems 20, Nant 20, Lion 19, Lil 19, Ren 18, Strazbur 18, Brest 18, Monako 18, Nica 17, Amien 16, Dižon 15, Mec 14, Tuluz 12, Nim 11.