Valensija odbranila "Mestalju": Rodrigo načeo, Tores potopio Viljareal

Gosti imali priliku da povedu iz penala, ali nisu uspeli.

Fudbalerima Valensije u poslednje vreme baš prijaju susreti sa Viljarealom.

U poslednjih pet nisu poraženi, a čak četiri rešili su u svoju korist. Tako je bilo i ove subote na "Mestalji", pošto je domaćin slavio 2:1.

Nije delovalo da će biti tako kada je dosuđen penal za goste u 15. minutu, ali je ove sezone sjajni Đerar Moreno baš loše šutirao i omogućio Silesenu da se istakne odbranom.

Potom je i VAR poništio pogodak Rodrigu za vođstvo Valensije, ali to nije negativno uticalo na iskusnog centarfora, pa je samo četiri minuta po povratku sa odmora bio precizan.

U 54. je Andre Zambo Angisa, uz dosta sreće prilikom kontranapada, doneo izjednačenje Viljarealu, ali je Feran Tores u 70. ponovo vratio prednost "slepim miševima", koja je ostala na snazi sve do kraja.

Valensija je sada na sedmom mestu Primere, dok je Viljareal vezao i treći poraz, a bez pobede je već pet utakmica (samo jedan remi), te se nalazi na 13. mestu.