Igra Borac i bez plate, precrtana i Sloga GV!

Rukometaši Borca savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja rezultatom 32:24 i ponovo se izdvojili na vrhu tabele.

Rukomet Premijer liga BIH RK Borac - RK Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje 32:24 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

RK Borac m:tel i poslije 12. kola nalazi se na prvoj poziciji na tabeli, sada ponovo sa tri boda prednosti u odnosu na Gračanicu koja ima utakmicu manje.

Trener Banjalučana Mirko Mikić i golman Bojan Ljubišić poručili su pred duel sa Slogom iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja da finansijski problemi u klubu neće uticati na njih i da moraju da pobijede u subotu uveče.

Rukometaši Borca, koji nisu primili platu posljednja dva mjeseca, to su i učinili i sa ubjedljivih 32:24 savladali Slogu u meču u kojem su imali problema samo u uvodnim minutama.

Crveno-plavi nisu postigli gol u prvih sedam minuta i Sloga je povela 2:0, ali su potom igrači Borca konačno zaigrali i preokrenuli na 8:2, serijom koju nije prekinuo ni tajm-aut trenera Sloge.

Smanjili su gosti na 9:6, a onda je Borac odmakao na 14:8, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 15:9.

Nastavili su u dobrom ritmu Banjalučani i u nastavku i golom Nježića na polovini drugog poluvremena poveli 24:15, da bi deset minuta prije kraja prednost narasla na deset golova – bilo je 28:18.

Nakon što je trener Borca Mirko Mikić pružio priliku igračima sa nešto manjom minutažom, Sloga je smanjila na 29:22, ali je Borac rutinski priveo meč kraju i slavio sa konačnih32 :24.