Violu neće, pa neće - sada će biti još teže: Riberi šepajući napustio teren

Novi problemi za Fiorentinu i Vinćenca Montelu.

Federiko Kjeza i Herman Pecela od ranije su u "autu", a nove probleme Fiorentini zadala je večerašnja povreda Franka Riberija, koji je u duelu protiv Lećea morao da napusti teren u finišu prvog poluvremena.

Šepajući, sa bolnom grimasom na licu.

Nema sumnje da će ovo biti veliki hendikep za "violu" ukoliko se ispostavi da je povreda Francuza ozbiljnije prirode.

Montela ionako kuburi s igračkim kadrom, što se odrazilo i na rezultate.

"Ljubičasti" iz Firence ostvarili su samo jedan trijumf na posljednjih sedam mečeva Serije A, a večeras su na svom "Artemio Frankiju" doživjeli minimalan poraz od Lećea - 0:1.

Nikola Milenković i Dušan Vlahović imali su solidne prilike na početku susreta, prijetili su i gosti, ali je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Zanimljivo, sve tri ovosezonske pobjede fudbaleri Lećea zabilježili su u gostima.

Za razliku od prvih 45 minuta, u nastavku je viđeno više šansi.

Mogao se Vlahović proslaviti, imao je još četiri-pet izglednih prilika, ali niti jedna lopta nije završila u golu gostiju.

Kako to obično biva, promašaji su skupo koštali domaće. Andrija La Mantija iskoristio je sve probleme domaćih i osigurao trijumf Lećeu, treći prvenstveni.

S obzirom kako stvari stoje, veoma lako moglo bi se desiti da večerašnji duel bude posljednji Montelin u svojstvu trenera Fiorentine. Još ranije pominjan je otkaz "aeroplaninu", a večerašnji neuspjeh sigurno je dodatno otežao njegovu poziciju.