Zrinjski teškom mukom u 89, iz penala, do boda protiv Mladosti (FOTO)

Autori mondo.ba Autori Fena

Gosti vodili do samog finiša, a onda su morali da se zadovolje remijem.

Fudbaleri Zrinjskog i Mladosti iz Doboj-Kaknja odigrali su 1:1 u susretu 18. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je odigrao još jednu u nizu blijedih utakmicu s puno posjeda i bez ideje u samoj završnici napada.

Tokom 90 minuta uglavnom se igralo na polovini gostiju, ali igrači Mladosti bez problema su rješavali situacije pred svojim golom i vrebali priliku iz kontranapada.

Posebno su bili opasni početkom drugog poluvremena kada su stvorili tri-četiri izgledne prilike pred golom Zrinjskog, kojeg je s nekoliko izvrsnih intervencija spašavao čuvar mreže Antonio Soldo.

Gosti su došli do vođstva u 66. minuti kada je glavom pogodio Anes Vazda, nakon centaršuta iz ugla.

Zrinjski se spasio u posljednjoj minuti susreta, i to iz jedanaesterca, kojeg je u pogodak pretvorio Edin Rustemović za konačnih 1:1.

Kolo prije zimske zimske, Zrinjski je šesti na tabeli s 28 bodova, sedam manje od vodećeg dvojca Željezničara i Sarajeva. Mladost je pretposljednja s 14 bodova.