''Crveno-crni'' remijem u Banjaluku: 1:1 u tuzlanskom derbiju

Četvrti put na sedam utakmica derbi ''grada soli'' završen je podjelom bodova. Sloboda polusezonu zaključuje gostovanjem Borcu, dok će Tuzla siti na stadionu gdje je danas gostovala dočekati Široki Brijeg.

Pretposljednje jesenje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su sedmim tuzlanskim derbijem otvorili Sloboda i Tuzla siti, a pobjednika, po četvrti put kad se sastaju ova dva tima, nije bilo:

SLOBODA – TUZLA SITI 1:1 (1:0)
/Am. Bekić 20 – Ubiparip 51 pen/

Meč po za igru izuzetno teškom terenu Tušnja počeo je stativom koju je u devetom minutu poslije udarca iz daljine pogodio kapiten ''plavih'' Samir Efendić.

Iz prve prilike na meču, Sloboda je kaznila Efendićev promašaj i stigla do vođstva.

Omar Pršeš je šutirao iskosa sa desne strane, čuvar mreže Tuzla sitija Azir Muminović odbio loptu, ali samo do Amera Bekića koji se bolje snalazi u blatu okovanom petercu za 1:0 na semaforu.

Bio je to rezultat kojim se otišlo na 15-minutnu pauzu, a sve vrijedno spomena u drugom dijelu dogodilo se u uvodnim minutima.

Prvo je u 47. minutu član Tuzla sitija Budimir Šarčević pogodio prečku, da bi samo dva minuta kasnije, u želji da spriječi siguran gol, namjerno rukom igrao Amar Beganović.

Arbitar Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku, te isključio člana Slobode, a penal je u gol pretvorio napadač Tuzla sitija Vojo Ubiparip, postigavši svoj 11. kol u sezoni, po čemu je postao treći igrač sa tim brojem pogodaka, uz Borčevog kapitena Stojana Vranješa i golgetera Željezničara Sulejmana Krpića.