Sloboda nadigrala Leotar, Izviđač "pao" u Brčkom

Autori mondo.ba Autori Fena

Domaćini sigurni u prva dva meča 12. kola rukometne Premijer lige BiH.

U susretu 12. kola Premijer lige za rukometaše, u Tuzli je večeras Sloboda pobijedila ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 32:24 (14:6).

Tuzlaci su igrali vrlo angažirano i čvrsto u odbrani, poveli su 6:0, a gosti su prvi pogodak postigli tek u 12. minuti.

Do kraja poluvremena domaća ekipa je stvorila razliku od osam golovA, a taj omjer zadržan je do kraja utakmice u kojoj su igrači trenera Nedžada Mašića popravili poziciju na tabeli upisavši šestu pobjedu i skupivši 19 bodova ili četiri više od Leotara.

U ekipi Slobode po tradiciji najefikasniji je bio Davor Kadić sa devet golova, Jovan Talevski je postigao šest, a Arnad Hamzić pet golova.

U ekipi iz Trebinja Marko Srdanović je postigao devet, a Đorđe Ratković pet golova.

Rukometaši Lokomotive dobra izdanja nastavili su i u duelu sa Izveđačem. Brčaci su pred svojom publikom slavili 30:28, te tako timu iz Ljubuškog nanijeli već peti prvenstveni poraz.

Danas je na programu i preostalih šest mečeva ove runde.