U Francuzu je ključ: Ale i Vest Hem spasili Pelegrinijevu klupu

Ekipa iz Londona uspela da ostvari važnu pobedu protiv Sautemptona, rivala iz donjeg dela tabele.

Dobro su počeli sezonu, potom otišli na katastrofalan niz rezultata, da bi kada je stvarno zagustilo uspeli da ostvare pobedu. Vest Hem je slavio na jugu Engleske!

SAUTEMPTON - VEST HEM 0:1 (0:1)
/Ale 37/

Vest Hem je na prethodnih devet utakmica u Premijer ligi upisao čak sedam od osam poraza koje su doživeli ove sezone. Mediji na Ostrvu su već uveliko pisali da je meč protiv Sautemptona poslednja prilika za Manuela Pelegrinija da ostane na klupi "čekićara" i ta prilika je bila iskorišćena!

Ekipa iz Londona je uspela da savlada Sautempton i tako ne samo pobegne iz zone ispadanja, već i gurne "svece" na jedno od mesto koje vodi u Čempionšip.

U utakmici ne baš visokog kvaliteta, Vest Hem je do prednosti stigao u 37. minutu. Sebastijan Ale je lepim udarcem levom nogom na dodavanje Pabla Fornalsa poslao "žabicu", lopta je pogodila stativu, a potom i mrežu gola Aleksa Mekartija.

Bio je to Vest Hemov i jedini udarac u okvir gola u prvih 45 minuta, a ispostavilo se da im je on bio dovoljan za važna tri boda.

U nastavku su gosti mogli - možda čak i morali do izjednačenja - jer je Dani Ings maestralno pogodio u rašlje gola gostiju za 1:1. Ipak, arbitri su posle konsultovanja sa VAR tehnologijom procenili da je prethodno u tom napadu Andrej Jarmolenko načinio prekršaj. Utisak je da su arbitri bili prestrogi kada su poništili gol.

Sautempton u finišu jeste imao inicijativu, ali ne i prave šanse da bi došao do izjednačenja, te su tako upisali ćak 10. poraz u sezoni.