Atletiko sporno do rutinske pobede: A penal nad Brašancem?

Ekipa Dijega Simeonea konačno zabeležila pobedu bez previše muka iako je moglo da bude daleko opasnije.

Osasuna je stigla na "Metropolitano" u želji da ostanu na samo tri poraza u Primeri, ali su golovi "jorgandžija" u drugom poluvremenu doneli pobedu Atletiko Madridu. Ipak, situacija u kojoj je bio i srpski internacionalac donela je dosta polemike.

ATLETIKO MADRID - OSASUNA 2:0 (0:0)
/Morata 67, Saul 75/

Atletiko Madrid je stigao do tek sedme pobede u šampionatu, ali su se trijumfom nad ekipom iz Pamplone vratili među četiri najbolja tima Primere. Ono što će Dijega "Čola" Simeona posebno radovati jeste napadačka raspoloženost njegovog tima.

Nije Atletiko napunio mrežu Osasune do vrha, ali nije da nisu imali prilika. Ipak, pored svih šansi koje su imali, prvo poluvreme je obeležila situacija kada je Darko Brašanac bio oboren od strane Felipea u šesnaestercu Atletika, ali posle pregledanja VAR snimka utvrđeno je da to nije bio penal.

Spornu situaciju pogledajte OVDE.

Atletiko se naizgled provukao u toj situaciji, a onda su do prednosti došli uz pomoć nekadašnjih igrača Premijer lige.

Kijeran Tripije je jedan slobodan udarac sa desne strane izveo hirurški precizno, u svom stilu, a sa desetak metara od gola snažan udarac glavom uputio je Alvaro Morata - 1:0!

Španac je tako prekinuo golgeterski post koji je trajao od 10. novembra, kada je poslednji put bio strelac u Primeri. Taj pogodak je skinuo teret sa leđa igrača Atletika i već posle osam minuta je prednost bila duplirana.

Posle izgubljene lopte gostiju prilikom njenog iznošenja, Atletiko visoko osvaja loptu i kroz par poteza ona je u šesnaestercu, a Korea pronalazi Saula. Vezista lepo prebacuje golmana Serhija Ereru za konačnih 2:0.

Do kraja je Koke imao lepu priliku za novi pogodak, dok je Morati jedan gol poništen zbog ofsajda.

Koliko se Atletiko muči sa golovima ove sezone govori da su ove večeri stigli do tek 18. pogotka na 17. meču u prvenstvu, ali sa 29 bodova se nalaze na četvrtom mestu.

Brašanac je pružio zapaženu partiju u timu Osasune, ali situacija iz prvog poluvremena na kraju nije otišla u njegovu korist.