Tinejdžer "čupao" Junajted na Old Trafordu, Totenhem dobio u 91.

Veoma zanimljiva premijerligaška nedelja.

Derbiji nisu problem Mančester junajtedu, već utakmice u kojima se zaista očekuje da ekipa Ole Gunara Solskjera pobedi.

A današnji meč na Old Trafordu svakako je bio jedan od tih!

Mančester junajted - Everton 1:1 (0:1)
/Grinvud 77' - Lindelof 36'ag/

"Crveni đavoli" ponovo nisu pobedili ekipu iz donjeg dela tabele, već su pogotkom tinejdžera Mejsona Grinvuda u 77. minutu izborili samo bod na "Teatru snova". Bio je to sedmi ovosezonski pogodak još jednog đaka Junajtedove škole i u "Ligama petice" samo su Džejson Sančo iz Dortmunda i Arsenalov Gabrijel Martineli efikasniji tinejdžeri od njega.

Međutim, taj podatak neće biti prevelika uteha domaćima za propuštenu priliku, već će samo zaokružiti sjajan klupski jubilej, jer je Junajted u nedelju odigrao čak 4.000 meč u nizu u kojem je bar jedan klupski đak bio na terenu.

Everton je pokvario taj trenutak osvojenim bodom, koji je izborio autogolom defanzivca domaćih Viktora Lindelofa u 36. minutu.

Za vreme borbenog duela u Mančesteru, jako uzbudljivo bilo je na stadionu Vulvsa, gde je ekipa Žozea Murinja trijumfovala golom u nadoknadi vremena:

Vulverhempton - Totenhem 1:2 (0:1)
/Adama Traore 67' - Moura 8', Vertongen 91'/

"Pevci" su se primakli na tri boda četvrtoplasiranom Čelsiju, a najzaslužniji za to bio je belgijski defanzivac Jan Vertongen, koji je u prvom minutu nadoknade ostao sam kod bele tačke i sjajnim udarcem glavom savladao Ruija Patrisija.

Do tog trenutka na semaforu je pisalo "1:1", zahvaljujući golu direktnog Vertongenovog rivala, hitrog Adame Traorea u 67. minutu. Nekadašnji đak Barselone šutirao je snažno sa oko 18 metara i zatresao mrežu Paula Gazanige, ali nije postavio konačan rezultat.

Tim udarcem jeste "poništio" gol Lukasa Moure u osmom minutu, ali nije doneo bod u duelu sa direktnim rivalom u borbi za mesto koje vodi u najjače takmičenje sledeće sezone.