Mitar nastavlja da rešeta, Fulam protiv favorita prekinuo crnu seriju

Autor w rs

Fulam je pobedio Lids, Mitar je izbio na prvo mesto liste strelaca u Čempionšipu.

Aleksandar Mitrović ostao je sam na prvom mestu liste strelaca Čempionšipa, ali je još važnije da je njegov Fulam danas prekinuo seriju od tri vezana poraza, jer je kod kuće pobedio favorizovani Lids sa u 23. kolu engleske druge lige.

Fulam je pobedio sa 2:1, a strelac prvog gola bio je reprezentativac Srbije.

Fulam je tako iskoristio remije Prestona i Brentforda i izbio na treće mesto tabele, sa 38 bodova, jednim više od ovih kluova.

Lids je ostao drugi sa 47 bodova i sigurno će gorko žaliti zbog ovog poraza, jer je vodeći VBA odigrao 1:1 sa Brentfordom, tako da su "paunovi" mogli da se izjednače sa liderom po broju bodova da su savladali Fulam.

"Kotadžeri" su danas poveli iz penala dosuđenog u sedmom minutu, koji je, mora se priznati, bio vrlo diskutabilan, najblaže rečeno. Delovalo je da se Rid pri skoku sapleo, ali je sudija ocenio da je oboren i pokazao je na belu tačku.

Aleksandar Mitrović je bio siguran sa penala i tako došao do svog 17. gola u sezoni.

Lids je izjednačio preko Bamforda u 54. minutu, a konačnih 2:1 postavio je Onoma u 69. minutu.

Mitrović je tada mogao da postigne svoj drugi gol, jer je posle kornera pokupio loptu, a onda, okrenut leđima golu, napravio je nešto što se može opisati kao kombinacija "makazica" i voleja. Lopta se, međutim, odbila o odbranu gostiju, a na loptu je natrčao Onoma i samo je smestio u mrežu.