SPAL pobjegao sa začelja: U Torinu najavljena uspješnija 2020. godina

U svom posljednjem meču u godini na izmaku, poslije sedam poraza i jednog remija, tim iz Ferare konačno zabilježio prvi ovosezonski trijumf u gostima.

Rano vođstvo protiv do ovog kola "fenjeraša" SPAL-a, kao da je opustilo fudbalera Torina, koji su pred svojim navijačima napravili veliki kiks, te dozvolili gostima iz Ferare da upišu prvi ovosezonski trijumf u gostima - 1:2 (1:1).

Poslije sedam poraza i jednog remija.

Domaći su do prednosti stigli u početnoj fazi susreta. Tomas Rinkon zakucao je loptu u mrežu rivala već u četvrtom minutu, ali to nije obeshrabrilo "spaline", koji su već do odlaska na odmor uspjeli da stignu zaostatak i najave iznenađenje na stadionu "Olimpiko Grande Torino".

Dobru akciju SPAL-a golom za 1:1 krunisao je Gabrijel Strefeca, te se na pauzu između dva poluvremena otišlo s "egalom".

Potpuno zasluženo, jer su gosti odigrali veoma hrabro i prije izjednačujućeg gola propustili nekoliko izuzetno dobrih prilika. Tačnije, na golu Torina briljirao je Salvatore Sirigu, dok se u par navrata istakao i njegov kolega s druge strane, Etrit Beriša.

Kada je u 55. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Bremer, asistent kod vodećeg gola domaćina, stvari su se dodatno zakomplikovale za tim Valtera Macarija, koji sa igračem manje nije uspio da sačuva barem bod.

Imao je SPAL lijepu priliku da upiše tek treći trijumf na 17 mečeva, i to je učinio u samom finišu.

Malo ko je mogao očekivao prvi gostujući trijumf na zatvaranju 2019. godine, ali ga je u 81. minutu osigurao korpulentni Andrea Petanja, koji je preciznim udarcem glavom omogućio gostima da slave.

SPAL je ovim trijumfom posljednju poziciju prepustio Đenovi, koja je ranije danas ubjedljivo poražena od Intera na "Meaci" 0:4, te u mnogo vedrijem raspoloženju dočekuje novogodišnje i božične praznike.