Rekordni debakl Milana u Bergamu: Atalanta demonstrirala silu!

Ekipa iz Bergama nije imala milosti za izabranike Stefana Piolija...

Iako Milan prije gostovanja na stadionu "Atleti di Azuri" u Bergamu nije poražen na četiri meča u Seriji A, čak je protiv Atalante bio uspješniji na posljednje tri utakmice, ali u nedjeljnom matine terminu, potučen je do nogu od ekipe Đampjera Gasperinija.

ATALANTA - MILAN 5:0 (1:0)

Bukvalno ništa "rosoneri" nisu pokazali u današnjem meču, koji je Atalanta kontrolisala od početka do kraja i više nego zasluženo stigla do devetog trijumfa u sezoni za koji su najzaslužniji dvostruki strijelac Josip Iličić.

Domaćin je odlično ušao u meč i zaprijetio već u prvom napadu preko Josipa Iličića, čiji je udarac odlično odbranio Đanluiđi Donaruma, ali ni golman Milana nije mogao ništa u 10. minutu.

Argentinac Alehandro "Papu" Gomez je prošao po lijevoj strani, proturio loptu kroz noge Andrei Kontiju, a onda iskosa majstorski poslao loptu pod prečku - 1:0.

Bio je to peti pogodak kapitena Atalante u ovoj sezoni Serije A.

Mario Pašalić je potom okrznuo prečku Donaruminog gola, dok su "rosoneri" u subotu bili poprilično rezervisani i gotovo da nisu ni zaprijetili ekipi iz Bergama.

U nastavku su izabranici Đanpjera Gasperinija takođe apsolutno dominirali, stvarali šanse, ali sve do 60. minuta nisu uspjeli da "prelome" meč u svoju korist.

Tada je Pašalić odlično reagovao na udarac Robina Gosensa skrenuvši loptu u sami ugao za 2:0, ali hrvatski internacionalac nije želio da proslavi pogodak s obzirom da je ranije u karijeri branio boje kluba sa "San Sira".

Samo dva minuta kasnije, Josip Iličić je poslije kontre "pocijepao" mrežu Donarume sjajnim udarcem za definitivnu potvrdu devete pobjede Atalante - 3:0, da bi potom slovenački vezista novom majstorijom povisio na 4:0.

Ni nakon "pokera" golova u Milanoj mreži, plavo-crni se nisu zaustavili već su u 82. minutu kompletirali "petardu" - rezervista Luis Mjurijel je pretrčao odbranu Milana, prevario i golmana Donarumu i plasirao loptu u nebranjeni dio mreže - 5:0.

Ovo je bilo izjednačenje najgoreg gostujućeg poraza "rosonera" u klupskoj istoriji, s obzirom da je identičnim rezultatom prije 21 godinu slavila Roma, dok je najgori domaći neuspjeh Milan doživio takođe te 1998. godine izgubivši na San Siru od Juventusa (1:6).