Orsolini spasio Bolonju, Bepe Jakini ni iz 5. pokušaja nije porazio Mihu!

"Viola" je na stadionu "Renato dal'Ara" bila na samo 90 sekundi od prekida tromjesečnog posta, ali je njihove nade u trijumf pokopao Rikardo Orsolini. Miha i dalje bez poraza protiv italijanskog stručnjaka.

Vićenca Montelu, koji je smijenjen nakon katastrofalnih rezultata na klupi Fiorentine, zamijenio je Đuzepe 'Bepe' Jakini, kojeg je samo minut i po dijelilo od pobjede na debiju, ali je onda stvari u svije ruke preuzeo Bolonjin Rikardo Orsolini:

BOLONJA – FIORENTINA 1:1 (0:1)
/Orsolini 90+4 - Benasi 27/

Italijanski vezista je duboko u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, ili, da budemo precizniji, u četvrtom minutu iste, izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane i sjajnim udarcem anulirao vođstvo Fiorentine koje je trajalo od 27. minuta.

Tako novoimenovani strateg današnjeg gosta ni iz petog pokušaja nije uspio da nadmudri Sinišu Mihajlovića!

Naime, u sezoni 2010-11 Miha je bio trener Fiorentine, Jakini je bio šef struke Breše, a meč posljednjeg, 38. kola završen je rezultatom 2:2.

U sezoni 2014-15 Siniša Mihajlović je komandovao igračima Sampdorije, Jakini fudbalerima Palerma, a na dva međusobna duela ova dva trenera bilo je 1:1.

Jedinu pobjedu nad Jakinijem nekadašnji selektor Srbije je izvojevao u sezoni 2015-16, kada je njegov Milan na San Siru rezultatom 3:2 porazio već pomenuti Palermo.

Gosti su, rekosmo, stigli do prednosti u 27. minutu kada je Lukaš Skorupski bio nemoćan nakon "projektila" Marka Benasija.

Izveden je slobodan udarac sa lijeve strane, lopta je upućena u kazneni prostor gdje je intervenisao Gari Medel, ali samo do Benasija, koji je sa 18-19 metara od gola šutirao "iz prve" i preciznim udarcem poslao loptu tik uz desnu stativu domaćeg gola.

Bio je to prvi ozbiljniji pokušaj gostiju, koji su 15 minuta ranije mogli da se suoče sa rezultatskim zaostatkom, a ko zna kako bi se meč dalje odvijao da je iskusni Rodrigo Palasio prilikom postizanja pogotka izbjegao ofsajd zamku nakon asistencije junaka domaćeg tima.

Čitav meč je za goste odigrao štoper Nikola Milenković, dok je napadač Dušan Vlahović u 66. minutu mjesto na terenu ustupio Kevinu Prinsu Boatengu.

Čuvala je Fiorentina rezultatski plus na svojoj strani sve do posljednjih trenutaka meča, djelovalo je da će konačno prekinuti niz neuspjeha u Kalču i doći do prvog trijumfa nakon sedam utakmice bez slasti pobjede, ali, nažalost svih navijača čijim venama teče ljubičasta krv, nije tako bilo.

Ipak, iako je stigla do boda, ovim remijem nastavljen je neugodan niz Bolonje u mečevima sa timom "Artemio Frankija".

Posljednji put je današnji domaćin u međusobnim duelima sa Fiorentinom trijumfovao prije skoro sedam godina, odnosno 26. februara 2013. godine.

Od tada, pa zaključno sa današnjim danom, Bolonja nije savladala Fiorentinu na 11 vezanih utakmica!