Megapreokret u Đenovi: Sampa protiv Breše od 0:1 do 5:1

Tri utakmice, tri pobjede domaćih. Bolonja Siniše Mihajlovića poklekla u Torinu.

Sampdorija - Breša 5:1, Torino - Bolonja 1:0 Serija A 19. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Paolo Rattini

Tri meča 19. kola Serije A odigrana su od 15 časova, a veliki preokret viđen je u Đenovi, gdje je Sampdorija od 0:1 protiv Breše stigla do ubjedljivih 5:1.

Džon Čanselor u 12. minutu šokirao je favorizovanog domaćina i niko tada nije mogao ni zamisliti da će gosti doživjeti pravu rezultatsku katastrofu na "Marasiju". Ali, već do odlaska na odmor Sampdorija je uspjela da preokrete golovima Karola Linetija i Jakuba Jankta.

U nastavku još tri gola u mreži Breše. Prvo je prekaljeni Fabio Kvaljarela pogodio sa 11 metara u 69. minutu, osam minuta kasnije Đanluka Kaprari povisio je na 4:1, da bi Kvaljarela svojim drugim, a za Sampdoriju petim goloma zapečatio sudbinu rivala.

I u preostala dva meča slavili su domaćini.

Bolonja Siniše Mihajlovića doživjela je poraz u Torinu, a sve je riješeno već u ranoj fazi susreta, kada je mrežu gostiju zatresao Aleks Berenger.

Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fiorentina se dugo mučila u duelu sa SPAL-om, ali je kapiten "viole" Herman Pecela uspio u 82. minutu osigurati trijumf timu iz Firence.

Ranije, u "matine" terminu, Udineze je bio objedljiv i slavio protiv Sasuola 3:0.