Jovićeva "štikla" pokrenula Real, Kazemiro srušio Sevilju

Madriđani pobjedom stavili pritisak na Barselonu u borbi za vrh tabele, Nemanja Gudelj "krivac" za poništeni gol gostiju.

Real-Madrid-2-1-Sevilja-Luka-Jovic-asistencija-petom-VIDEO-Primera Izvor: Guliver/Francois Nel/Getty Images

"Kraljevski" klub nije briljirao ali je upisao važnu pobjedu nad Andalužanima, dok je Luka Jović na "šmekerski" način asistirao kod prvog pogotka.

REAL MADRID - SEVILJA 2:1 (0:0)
/Kazemiro 57, 69 - De Jong 64/

Možda ga još uveijk neće golovi, možda ni ovoga puta nije zatresao mrežu, ali se srpski napadač postarao da njegovi potezi ostanu zapamćeni.

Konkretno jedan od njih, onaj iz 57. minuta kada je lijepim dodavanjem petom uposlio Kazemira, a ovaj u gol šansi donio prednost Realu.

Tu situaciju možete da pogledate OVDJE.

Madriđani su imali problema u prvom poluvremenu da uspostave dominantnu igru i malo je nedostajalo da prvi prime gol. Štaviše, oni na kratko i jesu gubili, kada je Luk de Jong postigao pogodak glavom, međutim, drugi srpski napadač je bio "krivac" što je on bio poništen.

Sevilja je ovim rezultatom upisala i 15. uzastopni poraz na stadionu "Santijago Bernabeu".

Pomoć video tehnologije utvrdila je da je u toj akciji Nemanja Gudelj faulirao jednog igrača Real Madrida, pa je rezultat ostao 0:0.

U nastavku, Real stiže do vođstva i već pet minuta nakon asistencije, Jović napušta igru i prepušta svoje mjesto Karimu Benzemi. Luk de Jong je ovog puta uspio da zapravo izjednači, ali ponovo Kazemiro trese mrežu Sevilje za konačnih 2:1.

On je tom prilikom ostao potpuno sam na petercu i nije imao problema da postigne drugi gol na meču.

Real nije stvorio mnogo prilika, ali su iskoristili dvije najbolje u kojima su se našli i tako došli do 12. pobjede u Primeri.

"Kraljevski" klub je sada stigao do 43 boda u Primeri, tri više od Barselone, koja će u nedjelju morati da savlada Granadu ne bi li ostali u korak sa velikim rivalom.