Grujićeva Herta odolijevala sat vremena, a onda se raspala protiv Bajerna!

Bajern je u drugom poluvremenu deklasirao Hertu na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Herta - Bajern 0:4, Bundesliga, 18. kolo Izvor: Maja Hitij/Bongarts

Bajern je nastavio sa pobjedama i u drugom dijelu sezone u Bundesligi.

Iako su Bavarci u Berlinu bili bez šestorice standardnih prvotimaca, zbog čega je trener Hansi Flik imao dosta problema sa sastavom protiv Herte, zabilježili su 11. trijumf u sezoni. I to vrlo ubjedjivo!

HERTA - BAJERN 0:4 (0:0)

Hansi Flik u nedjelju nije mogao da računa na stoperski par Niklas Zule i Lukas Ernandez, potom krilne napadače Kingslija Komana i Serža Gnabrija, koji je bio na klupi zbog problema sa Ahilovom tetivom, a van stroja bio je i Havi Martinez, te suspendovani Jošua Kimih.

Još kad tome dodamo i da je nedavno operisan napadač Robert Levandovski, onda je jasno da su se navijači Herte s razlogom nadali eventualnom iznenađenju.

Međutim, izabranici Jirgena Klinsmana, za koje je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Marko Grujić, uspjeli su odole punih sat vremena, da bi potom u narednih 25 minuta primili četiri gola.

Mrežu Runea Jarštajna pogađali su Tomas Miler, Robert Levandovski, Tijago Alkantara i Ivan Perišić za drugu poziciju i "minus četiri" boda u odnosu na lidera na tabeli RB Lajpcig.

Izvor: Stuart Franklin/Bongarts

Prvom pogotku minhenske ekipe "kumovao" je Grujić, koji je izgubio loptu na sredini terena, a ona je brzo stigla pred šesnaesterac Herte. Leon Gorecka je ubacio u peterac, Perišić je glavom vratio povratnu, a volej uhvatio Tomas Miler za vođstvo Bavaraca - 0:1.

Četiri minuta kasnije, Levandovski je pogodio mrežu, ali je sudija Tobijas Štiler poništio pogodak zbog prekršaja Poljaka nad golmanom Jarštajnom.

U 73. minutu glupost je napravio defanzivac domaćina Lukas Klunter, koji je rukama povlačio protivnika, a sudija Tobijas Štiler pokazao na penal iz kojeg je 20. "recku" uknjižio Robert Levandovski i izjednačio se sa napadačem RB Lajpciga Timom Vernerom na vrhu najbojih golgetera Bundeslige - 0:2.

Praktično u sljedećem napadu, odličnu akciju Leona Gorecke krunisao je majstorskim pogotkom Tijago Alkantara, da bi "poker" golova u mreži Herte kompletirao Ivan Perišić na asistenciju Milera.

Herta je prekinula niz od četiri meča bez poraza i nalazi se na samo dva boda prednosti od opasne zone.