Juve rutinski do polufinala Kupa italije, Roma se kasno probudila

"Stara dama" sve riješila u prvih 45 minuta.

Juventus - Roma 3:1 Kopa Italija četvrtfinale Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Luzzani

Fudbaleri Juventusa pridružili su se Napoliju u polufinalu Kupa Italije, nakon što su večeras u Torinu porazili Romu 3:1 (3:0).

"Bjankoneri" su već u prvom poluvremenu postigli tri gola, dok su se igrači "vučice" prekasno probudili i u nastavku uspjeli doći tek do počasnog gola.

Iako je Roma na početku meča djelovala konkretnije, kontranapad iz 26. minuta i pogodak Kristijana Ronalda sve je promijenio.

Portugalac je bez problema prošao po lijevoj strani, Alesandro Florenci je kasnio, što je napadač Juventusa iskoristio i pogotkom u dalji ugao osigurao prednost svom timu.

Samo desetak minuta kasnije već je bilo 2:0.

Ponovo je loše reagovala gostujuća odbrana, to je iskoristio Rodrigo Bentankur i povisio prednost "stare dame".

Ništa bolje za goste nije prošla ni akcija iz sudijske nadoknade prvog dijela. Ponovo je "duvala promaja" u posljednjoj liniji Rome, prikrao se Lenardo Bonući i pogodio za 3:0 pred odlazak na odmor.

Sjajno je počelo drugo poluvrijeme, sa dva pogođena okvira gola. Prvo je Nikola Kalinić pogodio stativu, da bi na drugoj strani isto učinio Gonzalo Iguain.

Bila je to najava četvrtog gola na meču. Čengiz Under sjajno se oslobodio čuvara, šutirao, a lopta se od prečke i Đanluiđija Bufona odbila u gol domaćih. Gol je na kraju okarakterisan kao autogol Juventusovog čuvara mreže.

I u nastavku se igralo kao da je 0:0.

Bilo je nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao, najviše zahvaljujući Bufonu, koji je odbranio nekoliko sjajnih šuteva igrača Rome.

Juventus će u borbi za finale igrati protiv pobjednika duela Milan - Torino, koji je na programu 28. januara.

Milan/Torino - Juventus

Prve utakmice polufinala su na rasporedu 12. februara, revanši se igraju 4. marta, dok je veliko finale zakazano za 13. maj.