Nema stajanja: Rekorder Ronaldo odveo Juventus na "plus 4"

Aktuelni šampion iskoristio (k)iks Intera i povećao prednost na čelu tabele. Kristijano Ronaldo upisao novi rekord u Ligama petice.

Juventus - Parma 2:1 Serija A 20. kolo Kristijano Ronaldo na sedmom uzastopnom meču postigao gol Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Luzzani

Sedmu utakmicu u nizu Kristijano Ronaldo zatresao je protivničku mrežu, a večeras je to uradio dva puta, te donio trijumf Juventusu protiv Parme 2:1 (1:0).

Istovremeno, Portugalac je ostvario još jedan impresivan rezultat - postao je prvi fudbaler koji je u svakoj od 14 uzastopnih sezona u najjačim evropskim ligama postizao bar 15 golova!

Zaista, impresivne brojke.

JUVENTUS - PARMA 2:1 (1:0)
/Ronaldo 43, 58 - Kornelijus 56/

Nije to bila spektakularna predstava ekipe Mauricija Sarija, ali bodovi su ti koji se jedino pišu.

Ovim trijumfom "stara dama" je uspjela u nastojanjima da iskoristi današnji kiks Intera protiv Lećea (1:1), te uveća prednost na čelu tabele na četiri boda.

Mučio se Juventus tokom prvog poluvremena, a onda je sjajni Portugalac omogućio "bjankonerima" da na odmor odnesu prednost od jednog gola.

Nije Parma izgledala kao da bi mogla da napravi problem domaćinu, ali je ipak u 56. minutu iznenađujuće stigla do izjednačenja.

Andreas Kornelijus ispratio je ubacivanje sa strane i lijepo glavom pogodio za 1:1.

Ipak, radost gostiju nije potrajala. Utišao ih je ponovo Ronaldo, praktično već u narednom napadu.

Želio je najvredniji igrač Juventusa do het-trika, imao prilike za to, ali se zadržao na dva pogotka.

I Parma je nastojala da vrati egal, prijetil koliko je mogla, ali sve se završilo na pokušajima. Ostalo je 2:1.

Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Luzzani