Konte se "opekao" u rodnom gradu: Interu samo bod u Lećeu!

''Nerazuri'' se okliznuli na gostovanju Lećeu. Bolonja i Verona ''reprizirali'' premijeru.

Serija A 20. kolo Izvor: Maurizio Lagana/Getty Images Europe

Inter se sa gostovanja Lećeu, rodnom gradu svog trenera Antonija Kontea, vraća sa samo jednim bodom!

''Nerazuri'' su bili ogromni favoriti pred meč sa timom koji nema nijednu pobjedu pred domaćom publikom, ali su na kraju morali da se zadovolje jednim bodom:

LEĆE – INTER 1:1

U 68. minutu Antonio Konte je na teren umjesto ''starog lisca'' Dijega Godina poslao dvadesetogodišnjeg Alesandra Bastonija, a ovaj mu je na to odgovorio – pogotkom.

Više od 70 minuta bilo je potrebno Interovim igračima da probiju bedem domaćih međutim, a pokazalo se na kraju da jedan postignut gol neće biti dovoljan za trijumf.

Sedam minuta kasnije izjednačio Marko Mankozu i donio bod svom timu, napravivši, u isto vrijeme, veliku uslugu Interovim rivalima za Skudeto, ''bjankonerima'' iz Torina i ''nebeskoplavima'' iz Rima.

Mihajlovićeva Bolonja i dalje je bez trijumfa u 2020. godini.

Poslije remija sa ''Violom'' (1:1) na istom mjestu, a onda i poraza na gostovanju ''bikovima'' (1:0), danas je Bolonja remizirala i sa Veronom (1:1), pa je tako ponovljen rezultat iz prvog ovosezonskog odmjeravanja snaga dva tima, kada je Siniša Mihajlović oduševio fudbalski svijet, vozeći se 145 kilometara iz bolnice i, prkoseći leukemiji, zauzeo svoje mjesto kraj aut-linije.

Izvor: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images Europe

Bolonja je povela u 20. minutu. Izveden je korner sa desne strane, albanski štoper u redovima Verone Maraš Kumbulja nije odreagovao na željeni način, a ponuđeno je prihvatio Bani, ne propustivši priliku da postigne treći gol u sezoni, a bod Veroni donio je Fabio Borini na svom debiju za ovaj klub nakon centaršuta Darka Lazovića

Inače, taj prvi meč koji pominjemo obilježio je Pavel Davidovič, kojem je u ranoj fazi tog meča pokazan direktan crveni karton. Lako je moglo da se desi da Poljak ''pocrveni'' i u Bolonji, ali ga je spasio – VAR.

Htio je odbrambeni igrač Verone da interveniše u kaznenom prostoru svog tima, djelovalo je da je to uradio rukom, a to je pomislio i arbitar Đovani Ajroldi, pa je dosudio jedanaesterac i iz džepa izvadio crveni karton.

Međutim, odluku je promijenio nakon gledanja snimka – Davidovič je grudima otklonio opasnost ispred gola, penala i isključenja nije bilo.

BREŠA - KALJARI 2:2

Na Rigamontiju, Toregrosa – Žoao Pedro 2:2, u meču koji je, osim dvostrukih strijelaca, obilježio i Mario Baloteli, koji je u razmaku od samo nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona – prvi zbog prekršaja, a drugi zbog vrijeđanja sudije.