Sevilja sigurna protiv Granade, čuva mjesto za Ligu šampiona

Dva gola u prvom poluvremenu bila su dovoljna za pobjedu

Poslije remija sa Bilbaom i poraza od Real Madrida, Sevilja se vratila na pobjednički put i kod kuće pobijedila Granadu 2:0 i tako zadržala mjesto u vrhu tabele.

Sevilja sada ima pet bodova manje od Reala i Barselona, koja je danas izgubila, ali i tri boda više od Atletiko Madrida, koji igra sutra, baš kao i kraljevski klub.

SEVILJA - GRANADA 2:0 (2:0)
/De Jong 11, Nolito 34/

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Prvo je Nolito primio pas na desnoj strani, zaustavio loptu da ne izađe u gol-aut, a onda se izborio za poziciju pored odbrane Granade i krenuo ka šesnaestercu. Kada je navukao na sebe igrača, petom je vratio loptu Hesusu Navasu, koji je neometan iz ćoška centrirao, a Luk de Jong je glavom smjestio u mrežu.

U 34. minutu Oliver Tores je proigrao Nolita na lijevoj strani šesnaesterca, a on je skoro iz mrtvog ugla ubacio u mrežu.

Sevilja je poslije toga uglavnom čuvala posjed, ali nije bilo mnogo dobrih prilika. Oba tima su zabilježila po jednu, ali je golman Sevilje odbranio udarac Soldada iz slobodnog udarca.

U finišu meča De Jong je imao još jednu priliku, ali je Rui Silva odbranio taj njegov udarac.

U drugom poluvremenu je priliku dobio i Nemanja Gudelj, koji je odigrao cijeli drugi dio igre.

Sve rezultate i tabelu Primere možete da pronađete ovdje.