Sat vremena ničega pa tri gola iz "boksa“ – Hofenhajm ubjedljiv u Bremenu!

Fudbaleri Hofenhajma „probudili“ se u drugom poluvremenu i deklasirali Verder naVezeru. Ekipa Miloša Veljkovića nije uspjela da postigne ni počasni pogodak.

Bundesliga 19. kolo Verder - Hofenhajm 0-3 Izvor: Stuart Franklin/Bongarts

Ko nije gledao prvih sat igre na meču Verdera i Hofenhajma nije mnogo propustio, jer sve što je bilo zanimljivo desilo se u posljednjih pola sata, kada su gosti konačno proradili.

„Fliper“ pogodak u 65. minutu načeo je ekipu Verdera, da bi nešto kasnije u razmaku od četiri minute Hofenhajm postigao još dva za ubjedljivi trijumf 3:0.

VERDER – HOFENHAJM 0:3 (0:0)
/Kaderabek 65, Baumgartner 79, Adamijan 83/

Verder vodi tešku borbu za opstanak, a u nedjelju je napravio novi korak ka "Cvajti“ ubjedljivim porazom od Hofenhajma, koji je sada sedmi na tabeli.

Minimalna pobjeda nad Fortunomn u prošlom kolu probudila je nade navijače Verdera poraza, ali novim, ukupno osmim porazom u posljednjih deset mečeva Verder je ostao ispod „crte“ sa 17 bodova iz 19 mečeva.

Sat vremena blijede igre Hofenhajma, davao je kakvu takvu nadu Verderuda može do boda, ali je onda Hofenhajm proradio.

Domaći igrači u 65. minutu očajno su reagovali u svom petercu i Kaderabek je nekako ugurao loptu za vođstvo 1:0, a u 79. minutu još jednom su se očajno branili u svom šesnaestercu i Baumgartner je petom matirao Pavlenku.

Pokušali su domaći uvođenjem Pizara umjesto Veljkovića da promijene nešto, ali umjesto da daju, samo minut kasnije primili su pogodak, ponovo iz šesnaesterca.

Adamijan je matirao Pavlenku za konačnih 3:0 i ovjerio ubjedljiv trijumf Hofenhajma.