Na San Siru ima, na Meaci NEMA produžetaka, Inter u polufinalu!

Dan nakon što se Milan namučio protiv Torina pa se plasirao u polufinale Kopa Italije, učinili su to i fudbaleri Intera nešto lakšom pobjedom protiv Fiorentine.

Kopa Italija četvrtfinale Inter - Fiorentina 2-1 Izvor: LUCA BRUNO/AP

Srpski internacionalci Nikola Milenković i Dušan Vlahović zaustavljeni su na tri koraka od svog prvog trofeja u Italiji.

Njihova Fiorentina poražena je u četvrtfinalu Kopa Italije od Intera 2:1, a Vlahović je dan nakon svog rođendana odigrao svih 90 minuta, međutim, ostao je bez “poklona”.

Otprilike 24 sata što se Milan namučio protiv Torina i izborio polufinale tek poslije produžetaka, fudbaleri Intera nešto lakše domogli su se polufinala.

Fiorentina je uspjela da se vrati u igru pogotkom Kaseresa, ali je Inter večeras pogađao u parvo vrijeme – tačno kada je trebalo “sasjeći” protivnika.

Prvi je to učinio Antonio Kandreva, samo minut prije odlaska na odmor i tako donio svim timu vođstvo i psihološku prednost pred nastavak.

Veliki posao napravio je asistent Lautaro Martinez, al ii defanzivac gostiju Kećereni koji je loče reagovao i dozvolio Argentincu da ga zaobiđe, a onda pošalje gurne loptu do Kandreve.

Izvor: LUCA BRUNO/AP

Antonio Konte malo je promiješao karte, pa smo na klupi vidjeli Škrinijara, Borhu Valera, ali i prvi put u dresu Intera Kristijana Eriksena.

Veliko pojačanje “neroazura” iz Totenhema ušao je u 67. minutu i donio sreću svom timu jer je tačno 40 sekundi poslije njegovog ulaska Inter stigao do pobjedonosnog gola.

Martin Kaseres u 60. minutu izjednačio je pogotkom glavom poslije kornera, ali je Inter odmah uzvratio ne dozvolivši da meč ode u potpuno neplaniranom smjeru.

Nakon centaršuta sa desnog krila Milenković je izbio loptu glavom, ali pravo na nogu mladog Nikole Barela koji je iz prve šutirao i pogodio za pobjedu Intera i plasman u polufinale.

Tamo ih čeka Napoli, dok će u drugom polufinalu igrati Milan i Juventus.

Milan - Juventus

Prve utakmice polufinala su na rasporedu 12. februara, revanši se igraju 4. marta, dok je veliko finale zakazano za 13. maj.