Krupa preokrenula pa stala, stativa i prečka za pobjedu Radnika

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Golom Janjića deset sekundi prije kraja utakmice Radnik stigao do pobjede protiv Krupe, koja je ispustila prednost iz prvog poluvremena.

Pripreme Medulin Krupa - Radnik 2-3 Izvor: MONDO/Goran Arbutina

/Od izvještača MONDA iz Medulina/

Fudbaleri Krupe poraženi su 3:2 od Radnika u trećoj pripremnoj utakmici u Medulinu u kojoj smo vidjeli dva preokreta.

Uspjela je Krupa da nadoknadi minus i povede do poluvremena, ali je premijerligaš iz Bijeljine poravnao u nastavku, a kada se činilo da će ekipe Zorana Marića upisati novi remi u Medulinu, Radnik je kaznio prekršaj u opasnoj zoni i golom Janjića stigao do pobjede.

Jesenji šampion Republike Srpske loše je otvorio utakmicu i odmah je kažnjen.

Grešku Makitana u petom minutu iskoristio je Karić i nakon prelijepe solo akcije u šesnaestercu matirao Kolaka za vođstvo Radnika 1:0.

U 11. minutu dobro su kombinovali Puzigaća i Golubović po lijevoj strani, ali nikog nije bilo na loptu poslije ubacivanja, a četiri minute kasnije ponovo je Golubović bio u centru pažnje  kada je šutirao u golmana Radnika.

Upravo on donio je izjednačenje Krupi u 22. minutu, poslije odličnog dodavanja Lukića.

Uslijedio je vrlo uzbudljiv period u kojem je Peco pogodio prečku i tako propustio priliku da donese svom timu novo vođstvo, a onda je Krupa stigla do preokreta.

Nakon slobodnog udarca Puzigaće lopta je pogodila jednog igrača Radnika u ruku, a najbolji strijelac Krupe u prvom dijelu sezone i asistent kod prvog gola Lukić pogodio je sa "bijele tačke za vođstvo" Krupe 2:1.

Do odmora vidjeli smo pokušaj Đurića koji je završio daleko iznad gola, ali poslije samo četiri minute igre u nastavku novi pogodak. I ponovo iz penala.

Zbog prekršaja u šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac za Radnik, a Karić pogađa drugi put na utakmici – 2:2.

Ekipa Slavka Petrovića preuzela je inicijativu u drugom poluvremenu, ali nije bilo šansi pred jednim i drugim golom, tek volej Modića koji je završio daleko pored gola, sve do posljednje minute.

Fudbaleri Krupe još jednom su napravili treći prekršaj u zoni šuta, a nakon dva loša „slobodnjaka“ poslužila ih je "treća sreća".

Radović je pogodio stativu, a lopta se odbila do Janjića, koji je šutirao, a lopta je nakon što se odbila od prečke završila u mreži.

Radnik je tako stigao do pobjede 3:2 i slavio i u drugom meču koji je odigrao u Medulinu.