Ključne greške sudije: Zašto su pobjesnili Savo i Natho (VIDEO)

Pogledajte zbog čega su trener i fudbaler Partizana bili bijesni...

Partizan-Spartak-2-3-greske-sudija Izvor: FK Partizan/Miroslav Todorović

Katarski sudija Nabet Kaled vjerovatno nije namjerno pravio greške na meču između Partizana i Spartaka (2:3), odigranom u subotu poslije podne u Dohi. Nedorastao zadatku nesigurnost je počeo da ispoljava od prvog minuta meča.

Igrači obje ekipe bili su maksimalno korektni, a to je vrlo lako mogao da naruši arbitar iz Katara, zemlje domaćina Premijer kupa. Pogotovo pred kraj prvog poluvremena i u 69. minutu.

Upravo je njegovo loše suđenje bio povod za burnu reakciju trenera Partizana Sava Miloševića. Šef stručnog štaba crno-bijelih jeste pretjerao, jer nije mogao da prećuti nepravdu koja se odigrala pred njegovim očima.

Partizan: "Markec" izašao zbog predostrožnosti! Savo bez izjave...

Očigledan faul, izazvan rvačkim zahvatom nad Umarom Sadikom, nije sankcionisan, već je fudbalerima Spartaka, koji ni sami nisu mogli da vjeruju da nema prekršaja, omogućeno da dođu u situaciju da ugroze Vladimira Stojkovića.

Kaled je u drugom poluvremenu pravio manje grešaka, ali je jednom riješio pitanje pobjednika i Spartaku omogućio da osvoji trofej. U 69. minutu vidio je faul Aleksandra Šćekića nad Ailtonom, poslije kojeg je pokazao na "bijelu tačku".