“Fenjeraš” otkinuo bod Šalkeu, Verder tone ka “Cvajti”

Ako je remi Šalkea protiv Paderborna “kiks”, šta tek reći za poraze Herte od Majnca i Verdera od Union Berlina kod kuće?

Bundesliga 21 kolo Šalke - Paderborn 1-1 Izvor: Andreas Gora/DPA

Subotnji mečevi Bundeslige donijeli su zanimljive rezultate koji će vise uticati na borbu za opstanak, nego za sami vrh tabele.

Šalke je protiv Paderborna trebao da upiše važne bodove u borbi za Evropu, ali je “fenjeraš” izvukao remi 1:1 i osvojio ogroman bod u Gelzenkirhenu.

Nije to bilo jedino iznenađenje, jer je Herta Jirgena Klinsmana poražena u Berlinu od direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Majnca, a težak udarac dobio je Verder, koji je poražen 2:0 od Union Berlina.

Čitavih sat vremena mučio se Šalke u Gelzenkirhenu, da bi mu “džoker” s klupe, Ahmet Kutuču golom u 63. minutu donio prednost 1:0.

Tinejdžer turskog porijekla rođen u Gelzenkirhenu prošle sezone odigrao je 13 mečeva za Šalke, a ove sezone već na polovini stigao je do tog učinka.

Lijepim pogotkom kroz noge jednom defanzivcu doveo je Šalke u vođstvo, ali je njegova ekipa ispustila prednost desetak minuta prije kraja, kada je Gjasula izjednačio na 1:1.

Šalke je poslije trećeg meča bez pobjede na petom mjestu sa 35 bodova, odnosno četiri manje od dvije Borusije koje imaju i utakmicu manje.

Ako je remi Šalkea kiks šta tek reći za poraz 1:3 Herte od Majnca, direktnog konkurenta u borbi za opstanak?

Jirgen Klinsman uspio je da prodrma ekipu nakon preuzimanja Herte krajem novembra, ali je u posljednja četiri meča upisao samo jedan trijumf i klub iz Berlina ponovo je opasno blizu zone ispadanja.

Koban za Hertu ove subote bio je Kvaizon, koji je golom iz penala u 94. minutu kompletirao het-trik.

Ništa bolje nije prošao ni Verder kod kuće protiv  novajlije Union Berlina, koji je još jednom dokazao da je tvrd orah.

Srpski reprezentativac Miloš Veljović sa klupe je posmatrao debakl svog tima 0:2 nakon kojeg je ekipa iz Bremena ostala na pretposljednjem mjestu sa 17 osvojenih bodova.